Jubilejní veletrh STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO představil největší množství novinek ve své historii

Rubrika: Market

Veletrh zaměřený na spektrum oborů spojených se střechami, řemeslem a moderními systémy pro úspory energií velkolepě oslavil 25. výročí ve dnech 15. do 17. února 2024.

Letos byl veletrh největší za dobu své existence co do rozsahu výstavní plochy. Rekord byl zaznamenán i v počtu zahraničních vystavovatelů a v počtu přihlášených produktových novinek do soutěže o nejlepší exponáty veletrhu.

Veletrh přivítal v prostorách pražského letňanského výstaviště na 23 tisíc návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Produktové novinky evropských a světových značek představilo na 170 výrobců a dodavatelů z 8 zemí v oblasti střešních materiálů, nářadí a systémů pro úspory energií. Na souběžných akcích For Pasiv a For Wood, které se věnují oboru dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů, se prezentovalo dalších 160 firem. Soubor veletrhů tak nabídl komplexní řešení napříč celým oborem střech a úsporného bydlení.

Závěrečná zpráva z veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO 2024 ke zhlédnutí ZDE.

FESTIVAL DŘEVA A NÁŘADÍ POPÁTÉ

Již popáté mohli řemeslníci, kutilové a všichni milovníci dřeva zhlédnout Festival dřeva a nářadí. Široká nabídka nářadí světových značek, ukázky specifických technik v podobě tradičních postupů, jakým bylo otesávání kmene a naproti tomu přesné digitalizované nástroje a nářadí návštěvníky nadchly. A po celou dobu probíhaly oblíbené soutěže zručnosti o pěkné ceny.

SOUTĚŽE A OCENĚNÍ

ZLATÁ TAŠKA 2024

Do 22. ročníku soutěže o nejlepší exponáty veletrhu Zlatá taška 2024 bylo přihlášeno 20 produktů, což je nejvíce v historii soutěže. Odborná porota soutěže udělila dvě ocenění Zlatá taška a též čtyři čestná uznání v této soutěži, které přesvědčily svou inovativností a přínosem pro obor.

Zlatá taška pro výrobek TAŠKA VĚTRACÍ, firma BESK spol. s r. o.

Porota ocenila revoluční řešení odvětrání se změnou designu větrací tašky, které ovšem plně zachovává větrací funkci. Technologie výroby navíc umožňuje snížit cenu výrobku.

Zlatá taška pro výrobek SOLÁRNÍ PANEL SUNMAN SMF430F-12X12UW, firma nanosun s.r.o.

Porota ocenila inovativní řešení v podobě ultralehkého a ohebného solárního panelu, který lze nalepit i na málo únosné konstrukce (balkony, cestovní karavany) nebo ploché střechy. Tenký panel je o 70 % lehčí než klasický modul.

Čestná uznání za své výrobky získaly firmy:

GWS Ground Waterproofing Systems s.r.o. za střešní desku na bázi kamenné vlny PAROC PREMO 90. Porota ocenila možnost uplatnění na střechách s velmi vysokým zatížením a také nulovou uhlíkovou stopou při výrobě.

PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO s.r.o. za chatku áčkového typu s názvem TULITO. Porota ocenila jednoduchou montáž skládací konstrukce a jednoduché řešení stanového tvaru.

AAA Solar s.r.o. za vakuový trubicový kolektor s regulací teploty AAA SOL-30TRT. Ocenění bylo uděleno solárnímu kolektoru s vysokou účinností a integrovanou regulací teploty, za efektivitu až o 30 % vyšší, než je efektivita deskového kolektoru.

WELDPLAST ČR s.r.o. za nový výkonný svařovací automat VARIMAT 700, který je vhodný pro svařování všech typů střešních fólií. Vysoký svařovací přítlak a ergonomické provedení usnadní práci.

NOVÝ PORTÁL NAŠE STŘECHA

Portál NAŠE STŘECHA byl připraven jako dárek pro všechny k letošnímu 25. jubileu veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo. Na zbrusu novém webovém portále najdete širokou škálu spolehlivých informací o všem, co je spojené se střechou, stavěním nebo úsporami energie. Pro lepší vysvětlení a pochopení jsou informace doplňovány množstvím obrázků a videí s návody. Naši střechu vytváří skupina nadšenců zapálených pro střechy a každý z nich se v tomto oboru pohybuje už minimálně 25 let. Informační portál je přehledný a jednoduše každého dovede ke hledané problematice. Naše střecha je primárně určena koncovým zákazníkům, pro které je porozumění problematice střech a plášťů budov nejsložitější, je ale otevřená všem, které problematika střech zajímá. Také realizačním firmám, výrobcům, školám i stavovským organizacím. Cílem je totiž vytvořit platformu otevřenou celé komunitě kolem střech, aby se zde setkávala a předávala si zkušenosti.

Jednou ročně osobně na veletrhu, po zbytek roku denně na www.nasestrecha.cz!

Jsme vděční za 25 let vzájemné inspirace a úspěšné spolupráce a těšíme se na setkání s vámi na dalším ročníku veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO, který se uskuteční ve dnech 6.–8. února 2025.

www.strechy-praha.cz

Komerční prezentace

Jubilejní veletrh STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO představil největší množství novinek ve své histo …