Aby vás pergola přežila

Rubrika: Market

Dřevo je přírodní materiál a jako takový podléhá poškození a rozkladu. Děje se tak zejména vlivem díky vlhkosti a působení škůdců.

Ochrana lakem nebo barvou na dřevo není dostatečná. Běžný krycí lak nebo barva sama o sobě vaši dřevěnou pergolu neochrání před napadením většinou druhů dřevokazného hmyzu. V důsledku teplotních výkyvů dochází k rozpínání a smršťování dřeva, při němž v krycím nátěru vznikají prasklinky. Jsou-li praskliny větší, je pergola bez impregnace vystavena zvýšenému nebezpečí napadení hmyzem, který může prasklinami pronikat do dřeva.

Aby vaše zasloužené chvilky odpočinku a pohody v pergole nerušilo vrtání červotoče nebo pohled na nepěknou houbu či plíseň, doporučujeme už při její stavbě myslet na preventivní ochranu dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním. Ale ani při rekonstrukci není pozdě. Stačí k tomu dva jednoduché kroky:

Krok 1: Impregnace

Použijte osvědčený BOCHEMIT Opti F nebo BOCHEMIT QB Hobby. Před impregnací odstraňte ze dřeva zbytky kůry, starých nátěrů a nečistot, protože ty brání impregnační látce v průniku do dřeva. Nařeďte požadované množství koncentrátu podle doporučení na etiketě a plochy dřeva, kterou potřebujete impregnovat, a tímto roztokem dřevo natírejte. Spotřebováním všeho připraveného roztoku rovnoměrně na celý povrch dřeva docílíte správnou a účinnou preventivní ochranu dřeva proti napadení škůdci. Pamatujte na následné ošetření příčných řezů, zářezů, plátování a jiných druhů spojů provedených až po impregnaci, protože tudy se hmyz, houby a plísně s oblibou dostávají do dřeva.

Krok 2: Dekorativní a krycí nátěr

Použijte BOCHEMIT Estetik – dodá vaší pergole nejen požadovaný odstín a zvýrazní kresbu dřeva, ale bude ji chránit i před UV zářením a pronikáním vody. Současně neomezuje dýchání dřeva a netvoří na něm vrstvu, tudíž se neloupe a nepraská. Naneste jej neředěný štětcem nebo válečkem na čisté, suché, dobře obroušené dřevo zbavené zbytků pryskyřic ve směru vláken dřeva. Pro venkovní použití je vhodné natřít 2 až 3 krát podle savosti podkladu.

Komerční prezentace

Uložit

Aby vás pergola přežila