Jak vybrat rekreační objekt?

Rubrika: Market

Chatařům a chalupářům se v České republice vždy dařilo a co se týká počtu rekreačních objektů na obyvatele, tak nás předstihly pouze skandinávské země. Především Švédsko, ve kterém vlastní rekreační objekt každá čtvrtá domácnost. V Česku je to 12 % domácností. Mít kolem sebe kousek přírody je ale stále lákavé. Stejně tak, jako trávit volné chvíle zahradničením, sbíráním hub či zvelebováním své chaty či chalupy.

Jaké požadavky máme na chatu či chalupu?

Pro zájemce o rekreační bydlení je důležitý nejen typ objektu, ale hlavně lokalita. Největší zájem je o chaty či chalupy v dosahu cca 30-50 km od místa bydliště

Každý má na rekreační objekt jiné nároky. Někdo preferuje menší, útulnější chatky v klasickém stylu, někdo zase větší, modernější stavby. Chata či chalupa by měla hlavně poskytovat přesně to, co od ní čekáte. Velké rodiny s dětmi mají logicky jiné požadavky, než postarší pár, který touží hlavně po klidu. A právě proto tento účel jsou ideální montované dřevostavby

Dřevěné chaty s celoročním provozem

Uvažujete-li o stavbě dřevěné chaty, kterou lze obývat celoročně, doporučujeme montovanou dřevostavbu, která se dá postavit na klíč a může být dokončena v poměrně krátkém čase. Mezi další výhody těchto staveb patří fakt, že vždy víte, jak bude chata či chalupa vypadat, znáte její cenu a navíc je nízkonákladová, takže se její provoz neprodraží.

V čem je stavba montovaných domů odlišná?

Hlavní rozdíl je samozřejmě v technologii. U těchto staveb je nejčastěji využívaná panelová konstrukce, jejíž základ tvoří dřevěný rám opláštěný z vhodných velkoplošných materiálů. Rám panelu je přizpůsoben své funkci (obvodový, příčkový, stropní a další) a vyplněn je tepelně-zvukovou izolací.

Velkou výhodou je možnost vyrábět panely s různým stupněm úpravy a taky možnost maximální přípravy stavby už ve výrobě. Díky tomu je vlastní instalace chaty či chalupy jednodušší i kratší.

Montované stavby rozhodně nejsou „méněcenné“, jak si mnozí často myslí. Poskytují totiž stejné, ne-li větší, pohodlí, jako klasické zděné stavby. Ale díky technologii materiálů a celého systému, od výroby jednotlivých částí, až po vlastní instalaci, zděné stavby převyšují v mnoha ohledech.

Komerční prezentace

Jak vybrat rekreační objekt?