Jak si poradit se sněhovou nadílkou rychle a bez námahy.

Rubrika: Market

Dobře připravené vás nezaskočí čerstvý prašan ani hluboké závěje. Foto: Mountfield

Sníh na svazích a ve volné krajině nás obvykle potěší. Jeho nadílka na příjezdových a zahradních cestách, na chodníku nebo dvorku, před domem či chalupou už jistě tolik ne. Odklízení čerstvé sněhové nadílky ani masivních závějí nemusí být problém, pokud sáhneme po vhodném pomocníkovi. S využitím sněhové frézy strávíte odklízením sněhu podle testu až 20x méně času než s lopatou v ruce. A v  ušetřeném čase si můžete sněhu užívat podle svých představ. 

Široká nabídka sněhových fréz na trhu čítá skromné modely pro úklid těsného okolí vstupu domu, výkonné frézy pro odklízení cest i profesionální stroje, které budou podávat skvělé výkony i v těžkých horských podmínkách. Z jak velké plochy budete sníh odklízet a jaký má terén povrch? Vybavení, funkce a materiálové provedení frézy byste měli v poměru k plánované investici také zvážit. V neposlední řadě je třeba vzít v úvahu terén a velikost vyklízené plochy či četnost úklidu. Podle toho se liší vybavení, funkce a použité materiály stroje.

 

Čerstvě napadaný sníh na betonové cestě nebo dlážděném dvoře je pro elektrickou sněhovou frézu Toro Powercurve 1800 hračka. Více na www.mountfield.cz

„Pokud potřebujete uklidit prostor před vstupem do domu nebo garáže, vyberte si elektrickou sněhovou frézu s tichým, ale dostatečně silným motorem. Taková fréza má nízkou hmotnost a malé rozměry, díky kterým se skvěle ovládá. Stejně tak nezabere místo ani při uskladnění. Sníh odhazuje do vzdálenosti několika metrů a za sebou zanechává čistý povrch. Vpřed se pohybuje sama otáčením pryžového sněhového šneku. Nezapomeňte ale na nutnost dosahu elektrické zásuvky a dostatečný přívodní kabel. Doporučujeme zvolit prodlužovací kabel určený pro celoroční užití,“ vysvětluje Kateřina Böhmová, tisková mluvčí společnosti Mountfield.

 

Odhoz sněhu z přístupové cesty hladce zajistí jednostupňová benzinová sněhová fréza Toro Quick Clear CCR 6053 R, více na www.mountfield.cz

Na pravidelné odklízení sněhu z ploch a komunikací poslouží lépe benzínová sněhová fréza. Pokud je sníh čerstvý a pohybujete se na pevném povrchu zahrad, dvorů a příjezdových cest, postačí model s jednostupňovým odhozem sněhu. Se zprovozněním stroje obvykle pomůže ještě v pohodlí garáže nebo dílny elektrický startér a pak už se můžete pustit do boje se sněhovou nadílkou. Lépe řečeno fréza, která je vpřed poháněna otáčením šneku a současně vyhazuje až 900 kg sněhu za minutu otočným tunelem do regulovatelné vzdálenosti několika metrů.

 

I robustní závěje spolehlivě zdoláte s dvoustupňovou benzinovou frézou Ariens Compact 24 E. Více na www.mountfield.cz

„Možná budete ale frézu používat pro již mokrý, přemrzlý nebo udusaný sníh, na nezpevněných plochách zahrad, rozlehlých plochách parkovišť nebo dokonce v robustnějších závějích a náročných horských podmínkách. Pak si rozhodně vyberte frézu s dvoustupňovým systémem odhozu,“ doporučuje Kateřina Böhmová z Mountfieldu. Jejich pilovitý šnek nekompromisně odřezává a vhání sněhovou hmotu do lopatek vysokorychlostní ventilace odhozového tunelu. Mezi takovými robustními a odolnými stroji najdete i plně profesionální modely pro permanentní nasazení v zimní sezóně.

Více informací naleznete na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Jak si poradit se sněhovou nadílkou rychle a bez námahy.