Jak si kdo ustele…

Rubrika: Interiér

Během volných dnů si rádi přispíme nebo jen tak lenošíme v posteli. Krásně ustlané lůžko podtrhuje celkový dojem z ložnice, lahodí naší psychice a tím zlepšuje naše usínání i spánek. Právě tady stoprocentně platí ono známé rčení „Jak si kdo ustele…“

Ve starých chalupách se postele přikrývaly ručně vyšívanými batistovými přehozy.

Stelete jako v hotelu nebo máte po celý den postel přichystanou k tomu, abyste do ní mohli rychle vklouznout? Vaše postel bude vždy vypadat skvěle, když jí kromě hezkého a kvalitního povlečení dopřejete také přehoz. Měl by ladit s vybavením místnosti. Postel bude větrat, a přesto se na lůžkoviny nebude zbytečně prášit během dnů, kdy ve svém rekreačním domku nejste.

www.mamaisoninteriors.cz, www.donate.cz, www.roubenkyroubal.cz,

www.tchibo.cz, www.ikea.cz, www.amber-interier.cz

Ve venkovských domech se velmi dobře uplatní rostlinné a květinové dekory. Někteří výrobci dodávají k povlečení i přehozy a dekorativní polštáře. (Tchibo)

Připravila: Helena Štětinová

Foto: Vladimír Hájek, Ma Maison, Donate, Tchibo, Apropos Shop, IKEA, Kompletní stavby Roubal, Amber Interiér

Lůžko s přehozem a kupou dekorativních polštářů vypadá skvěle. Polštáře nám poskytnou oporu při čtení nebo lenošení. (Ma Maison)

 

Trendy

Pokud toužíte po elegantní změně, volte řešení v podobě dekorativních polštářů. Díky množství vzorů, materiálů a několika rozměrům ozdobíte lůžko a zútulníte interiér. Můžete si vybrat polštáře v jednotném stylu a barevnosti nebo sáhnout po kontrastu. (Amber Interiér)

V chladných dnech se na posteli uplatní pokrývky z umělé kožešiny. K nim volte polštáře z hrubších tkanin nebo úplet. (Donate)

Je hezké s přehozy, polštáři a povlečením sladit tapety a stínítko lampy. (Roubenky Roubal)

 

Jak si kdo ustele…