Jak se zbavit plísně nehtů

Rubrika: Zdraví

Plísňové infekce na nehtech u nohou způsobují potíže téměř čtvrtině dospělé populace. Na trh nyní přichází novinka v podobě patentovaného séra Mycoexpert, které poskytuje komplexní a klinicky ověřenou účinnou léčbu lehké a středně těžké nehtové mykózy.

Infekce nehtů způsobují potíže čtvrtině dospělých


Mezi nejběžnější onemocnění nohou patří plísňové infekce (onychomykóza). Infekce zasahuje nehet od jeho okraje až po lůžko a způsobuje změny v zabarvení nehtu, jeho třepení a zeslabení, nehet také ztrácí svůj původní lesk. Infekce bývá mnohdy i bolestivá a může dokonce omezovat v pohybu. Nezanedbatelná není ani estetická stránka věci.
Mykóza nehtů je přenosné onemocnění, kterým se můžeme nejčastěji nakazit v prostorách, kde lidé chodí bosi, jako jsou bazény, sauny, šatny. Pokud se infekce neléčí, může způsobit ztrátu nehtu či rozšíření na další nehty.

 

V čem je Mycoexpert jedinečný?

Cycloplatin

Mycoexpert je patentované sérum, které léčí infekce způsobené plísněmi a bakteriemi na nehtech nohou i rukou. Zároveň také zlepšuje odolnost nehtu a brání tak návratu nemoci. Při laboratorních testech se ukázalo, že dokáže účinně odstranit plísňové infekce již po měsíční léčbě a 90% plísní bylo zahubeno dokonce za pouhých osm dní.
Balení obsahuje patentované sérum, praktický štětečkový aplikátor a 10 pilníčku na jedno použití.
Účinnost Mycoexpertu byla prokázána klinickými studiemi a je doporučen Českou pediatrickou společností jako vynikající prostředek k léčbě plísňového onemocnění nehtů. Je vhodný pro dospělé, děti od 4 let a i pro diabetiky.

 

Jak postupovat?

Aplikujte Mycoexpert dvakrát denně po dobu 4 týdnů. Nechte vždy 2 minuty zaschnout. Každý týden opatrně opilujte postižená místa. Dále aplikujte jednou denně, dokud nehet nezíská svůj obvyklý vzhled.
„Zbavit se nehtové mykózy není vždy jednoduché. Mnohdy se nehet infikuje opakovaně a plíseň se tváří nezničitelně. Při léčbě je třeba začít u hygieny, která působí i jako prevence. Doporučuji používat preparáty s dezinfekčním účinkem, nohy po umytí dobře osušovat ručníkem určeným pro osobní použití, zejména pak nezapomínat na prostory mezi prsty. Také bychom měli častěji měnit ponožky, pokud se více potíme, a používat ideálně bavlněné nebo s antibakteriálními vlastnostmi, které dobře větrají a udrží tak nohy v čistotě a suchu. Stejná zásada platí i pro obouvání. Kvalitní boty, v teplejších měsících spíše více otevřené, ne příliš úzké, jsou podmínkou. To nejzásadnější ovšem je používat vhodná antimykotika (např. Mycoexpert), kterými dlouhodobě poškozené nehty plísně zbavíme,“ doporučuje lékař Jaroslav Fešar.
Mycoexpert, zdravotnický prostředek, je k dostání v běžné síti lékáren za doporučenou cenu 299 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Jak se zbavit plísně nehtů