Jak jsme k domu přišli

Rubrika: Market

Hledali jsme klid v dojezdové vzdálenosti od města. Chatu, kam budeme utíkat a kdo ví, zda se tam nebudeme chtít nastěhovat.

A pak jsme našli, co jsme hledali. Alespoň jsme se o tom při víkendových večerech u vína na verandě naší nové chaty přesvědčovali. Skoro samota, za barákem les, kousek od vody, daleko od chaosu velkoměsta a přitom dost blízko se do něj na konci víkendu vracet.
Chalupa už něco pamatovala, ale tahle dřevostavba už tím místem, kde stála, za ty peníze prostě stála. A bez realitky! A těch hub! Bylo to nejkrásnější léto od toho před patnácti lety, kdy jsme se seznámili.
A nejšílenější zima, jakou jsme oba v životě zažili. Naše letní hacienda se měla proměnit v zimní pohádku. Místo ní přišel polární thriller.
Začal na podzim první vodou, která si našla do chalupy cestu střechou a pokračoval nedostatečným výkonem boileru, špatnou izolací a desítkami závad, které vám ukázala změna ročního období a střízlivý pohled na nemovitost, která prostě měla něco za sebou.
Stačily tři kalkulace stavebních firem, abychom věděli, že i kdybychom si pozvali dalších dvacet obchoďáků se stavebnictvím, pokaždé to bude za šest set tisíc z nejhoršího a za milion a půl tak, jak by to bylo ideální.
Nerozvedli jsme se jenom proto, že jsme si byli jistí, že si rozvod nemůžeme tváří v tvář nekompromisní realitě kompletní přestavby chaty dovolit.

Potom jsme náhodou na internetu narazili na modulární domy společnosti Exklusive rentals. Od té schůzky jsme nečekali nic. A ona přinesla všechno.

Zástupce společnosti přijel na obhlídku a u kafe nám vysvětlil, jaké jsou ve skutečnosti naše možnosti a vyhlídky. A proč se vyplatí zvažovat stavbu chaty nové. Když nám na místě z hlavy spočítal, co přesně by stála její modulární verze a především kdy by stála na místě stávajícího realitního neštěstí, rozhodovali jsme se přesně pět minut.

Dostal jsem základní informace a přijal nabídku firmy, pozvat na náš vejminek přímo výrobce modulárních domů. Přijel, nastínil možnosti, vysvětlil, proč a jak se vyplatí postavit chatu novou a na místě mi v ruce spočítal, CO by to přesně stálo. A taky KDY by to přesně stálo.

Rozhodovali jsme se pět minut. Resumé: Nebudeme opravovat a záplatovat nekonečný řetěz problémů, které přišly se starou chatou. Necháme si postavit novou. Ve které nám nebude kosa. Ve které poteče teplá voda z kohoutku, ne studená ze střechy rovnou do obýváku. Ve které se postarám já o zahradu a ona o večeři a to bude všechno, co budeme dělat mimo relax. Proto jsme přeci chtěli chatu. Nehledali jsme tak dlouho tohle místo, abychom tu trpěli. To jsme mohli bydlet v Praze ve sklepě. Vyšlo by to levněji, zima tam je milosrdnější a neteče nám do něj.

Nadiktoval jsem v rámci objednávky dodavateli vše, co mě na té chatě štvalo a rovnou dodal, že stejně nevěřím tomu, že nám dodavatel vyjde v detailech vstříc a hlavně, že budeme na jaře bydlet.

Během následujících týdnů jsme jen zírali. Šlo to rychle, byli jsme při tom a bavilo nás to.

A za TŘI měsíce nám před očima složili náš sen. Zbývalo se jen nastěhovat a definitivně si říct, že až teprve teď a díky lidem z téhle realitky jsme doopravdy našli to, co jsme měli hledat od samého začátku.

Jenomže to jsme na realitky nevěřili a o modulárních domech nevěděli nic.

Mimochodem, „na chatě“ už bydlíme trvale. Kdo se nám postaral o výhodný pronájem původního bytu, snad nemusíme dodávat. Stejně jako to, že nejkrásnější léto našeho života je nade vší pochybnost před a ne za námi!

Recepce:

info@exclusiverentals.cz
+420 222 310 400

Vladimír Hlávka

Real estate broker
hlavka@exclusiverentals.cz
+420 720 031 623, +420 222 310 400

exclusiverentals.cz

Exclusive Rentals LTD Česká republika
Masarykova 42/80
252 19 Rudná u Prahy

Komerční prezentace

Jak jsme k domu přišli

Zajímavé