Práce ve výškách? Bezpečnost je na prvním místě

Při práci ve výškách je velice důležitá bezpečnost. Nikdo by se neměl pouštět do oprav fasád, nátěrů střech nebo čištění okapů bez vhodného vybavení. Protože lešení je poměrně drahá varianta, pro mnohé výškové práce jsou vhodnější pracovní plošiny. Přečtěte si, u jakých činností se může pracovní plošina hodit!

Pracovní plošiny SICO

Fasáda potřebuje čas od času opravit

Každá fasáda potřebuje po nějaké době generální opravu. Povětrnostní vlivy způsobují, že fasády se odlupují a nevypadají dobře. Vzhled však není jediný problém odloupané fasády. Díry totiž mají vliv také na vnitřní prostory objektu. Do poškozených fasád zatéká dešťová voda a zdivo může nepříjemně navlhat, což ohrožuje nejen podobu vnitřních stěn, ale také zdraví lidí, kteří v domě bydlí.

Při opravě fasády existuje několik způsobů, jak postupovat. Jedním z nich je stavba nákladného lešení kolem domu, která zabere několik hodin a pěkně provětrá vaši peněženku. Pokud hledáte levnější řešení, můžete si objednat pracovní plošinu. Pronájem pracovních plošin je stále vyhledávanější, protože cena se stavbě lešení zdaleka nevyrovná.

Nátěry střech a domovních štítů? Žebřík nechte v kůlně

Stejné možnosti máte také při nátěru střechy, domovního štítu nebo podhledů. Zatímco majitelé bytových domů si volají automaticky pracovní plošinu, vlastníci rodinných domků se často snaží provádět práce ve výškách na žebříku.

Žebřík je přitom třeba neustále přesouvat, proto je tento způsob dosti nepohodlný. Nehledě na bezpečnost, která je při natírání stěn ze žebříku naprosto nedostačující. Při práci na plošině je snadné dodržovat zásady bezpečné práce ve výškách a díky tomu nehrozí, že se zraníte. Stačí používat úvazy, tedy jakýsi bezpečnostní pás pro práci ve výškách, který vám může zachránit život.

Jak často čistit okapy? Záleží, kde bydlíte

Každý majitel domu by měl provádět pravidelné čištění okapů. Aby okapy správně fungovaly, je třeba čistit je jednou až dvakrát ročně, a to velice důkladně. Díky pravidelnému čištění okapů zamezíte ucpávání okapových svodů, odtokových kanálků a poškození střešních říms.

V jakých časových intervalech čistit okapy domů? Záleží především na okolní vegetaci a na výskytu ptactva, které se v prostředí vašeho bydliště pohybuje. Kromě nejrůznějších větví a listů ze stromů je to totiž právě ptačí trus, který patří k nejvýznamnějším činitelům při zanášení okapů.

Instalace ochranných prvků proti holubům

Holubi jsou nepříjemným spolubydlícím, kterého nemá žádný majitel domu v lásce. Pokud máte problém s holuby, může být potřeba čištění okapů až příliš vysoká. Naštěstí existují účinné ochranné prvky proti holubům, které můžete snadno instalovat pomocí pracovní plošiny.

Zábrany proti holubům jsou využívané především ve velkých městech, jako je Praha nebo Brno. Zvířata však dělají vrásky také majitelům domů v menších obcích. Vhodným řešením mohou být buďto ochranné hroty, ale také sítě, které jsou vhodné například pro zabezpečení balkónů, lodžií nebo dalších míst, kam by mohli ptáci zaletět a udělat nepořádek.

Pro všechny výškové práce je možné využít pracovní plošiny různých velikostí v rozličných cenových relacích a variantách, od přívěsných pracovních plošin až po plošiny na automobilovém podvozku.

Pokud byste potřebovali s výběrem pracovní plošiny poradit, rádi zodpovíme veškeré Vaše otázky na telefonním čísle 602 696 107 (Ing. Jiří Hrubeš), případně na emailu jiri.hrubes@sico.cz. Více informací, včetně široké nabídky pracovních plošin, naleznete na našem webu www.sico.cz.

Komerční prezentace

Práce ve výškách? Bezpečnost je na prvním místě