Hvězdné oslavy

Rubrika: Zahrada

Vánoční hvězdy, nebo-li poinsettie, se prodávají v mnoha barvách, tvarech i velikostech. Dává nám to velkou příležitost pro vytvoření i magicky moderní vánoční dekorace.

Poinsettie je dnes zcela jistě nejpopulárnější vánoční rostlinou na světě. Právě v období Vánoc dochází k formaci květů a barevných listenů a rostlina přechází z vegetativního období růstu se zelenými listy do plodného období. To však nastává pouze, když denní světlo trvá méně než dvanáct hodin.

Ve střední Evropě toto období začíná zhruba mezi začátkem a polovinou září. Poté se rostlina začíná vybarvovat. Dalších sedm až devět týdnů je ještě třeba, než se vánoční hvězda dostane do obchodů ve svých typických pestrých barvách. Ale ani tak to není jednoduché a pěstitelé provádějí opravdu složité zahradnické procesy, aby vánoční hvězda byla skutečně tak krásná, jak se od ní očekává.

V současné době se prodává více než stovka různých barev, tvarů a velikostí této rostliny. Avšak možnosti aranžmá jsou neomezené, záleží jen na fantazii…

Text Martina Lžičařová, foto Stars for Europe

Hvězdné oslavy