Hliníkový nábytek

Zahradní kovový nábytek získává oblibu nejen díky modernímu designu, ale i minimálním nárokům na údržbu. Navíc bez problémů odolává jakémukoliv počasí.

Vedle těžšího nábytku železného, litinového nebo ocelového si můžeme pořídit stůl, židle, křesla, lavice či lehátka z lehkého hliníku nebo jeho slitin, například duralu. Vzhledem k nízké hmotnosti nábytku se s ním snadno manipuluje, což většina majitelů a hlavně majitelek jistě uvítá.

Odolný v každém počasí

Kovovou kostru, většinou ještě opatřenou polyesterovým práškovým lakem v bílé, šedé, hnědé, antracitové nebo černé barvě, doplňují stolní desky z tvrzeného skla nebo teakového či umělého dřeva. Sedací nábytek může mít sedáky a opěrky ze dřeva, umělého dřeva nebo z příjemně měkké syntetické omyvatelné tkaniny.
U venkovního nábytku je nutné počítat s tím, že bude vystaven vlivům počasí. Proto všechny jeho součásti musí odolávat slunci, dešti, prudkým změnám teplot, suchému i vlhkému vzduchu. Hliník je dostatečně odolný, ze dřevin je vhodný především exotický teak, syntetickým tkaninám mokro nevadí.

Stačí si vybrat

Hliníkový nábytek se vyznačuje střízlivými liniemi, je praktický i elegantní. Ke stolu lze zvolit jednoduché židle nebo pohodlná vyšší křesílka s područkami. Křesla bývají často polohovatelná, takže poslouží nejen při stolování, ale i při pozdějším odpočinku. Pro ukládání nábytku je výhodné, pokud jsou židle stohovatelné nebo skládací, skládací mohou být i stoly.

TEXT: Iva Tvrzová

FOTO: Archiv firem

Hliníkový nábytek

Hliníkový nábytek