Hliníková střešní krytina patří i na chaty a chalupy

Rubrika: Market, Stavba

Situace s drahými energiemi a požadavky na co nejnižší energetickou náročnost budov nás nutí pouštět se do zateplování střech a fasád i našich chat a chalup. Máme pro vás tip, zkuste to s hliníkem. Díky svému vzhledu a nízké hmotnosti se hodí i na 100 let starou chalupu.

Možná se jako chalupáři příliš upínáte na tradiční materiály. Nicméně dobrý architekt vám poradí porovnat několik druhů vhodných materiálů. Pokud nejste zrovna majiteli historického objektu, který je památkově chráněn, vyplatí se vsadit na kvalitní moderní materiály s dlouhou životností a minimální údržbou. Tyto atributy splňuje třeba hliníková střešní krytina od PREFA Aluminiumprodukte.

Univerzálnost hliníkové střešní krytiny

Hliníková střecha PREFA není jen plechová střešní krytina. Jde o propracovaný střešní systém, který počítá se všemi možnými střešními detaily a stejně tak zvládne i náročné rekonstrukce starších či historických objektů. Plechová střecha je navíc extrémně lehkou krytinou, která nezatěžuje krovy, které není třeba zesilovat, což přináší úsporu času a peněz. U starých objektů jsou krovy velice důležité. Krokve a jejich vzdálenosti mnohdy nesplňují moderní normy. Krov též může mít z různých důvodů sníženou nosnost. I proto vám statik kolikrát doporučí pouze lehkou plechovou střešní krytinu.

Kvalitní hliníková krytina je rovněž bezúdržbová. Můžete si být jistí, že střechu nebudete muset neustále opravovat a natírat namísto zaslouženého odpočinku, který byste si při chalupaření měli dopřát. Hliníková střecha PREFA je k dostání v mnoha designech a barvách vč. oblíbené cihlové barvy, která je při pohledu z několika metrů k nerozeznání od pálené tašky. Díky tomu bude střecha na chalupě vypadat přirozeně jako původní.

 

Vlhkost na stěnách? Řešením je zavěšená provětrávaná fasáda

Mnoho chat a chalup má často problém s vlhkým zdivem. To může být způsobeno různými vlivy. Řešením může být zavěšená provětrávaná fasáda s izolací. Jedná o prověřený udržitelný systém. Díky tzv. komínovému efektu je zajištěna ventilace vzduchu, kdy vzduchová mezera umožňuje neustálé odvětrání stěn. Vzduch je nasáván na spodní straně fasády a proudí až k vrcholu fasády. Proudění vzduchu kolem fasády zamezuje tvorbě vlhkosti a následným plísním. Takovéto fasády jsou mnohem méně náchylné k poškození v důsledku vlhkosti než nevětrané fasádní systémy.

Díky speciální konstrukci je izolace chráněna před deštěm, vlhkostí a větrem. Izolační materiál kromě toho chrání obytný prostor v létě před zahříváním a v zimě před ochlazováním. Intaktní izolace působí v chladném období jako akumulátor tepla, protože udržuje teplo uvnitř domu, což šetří náklady na vytápění. Navíc hliníková fasáda může mít také optiku dřeva, která je z několika metrů k nerozeznání od pravého dřeva. Příjemný bonus je prakticky nulová údržba, odpadá pravidelné vysilující natírání, které je třeba u fasády ze dřeva. Moderní materiály a systémy mohou majiteli nemovitosti ušetřit nemálo starostí, peněz a času a zároveň prodlužují životnost objektu. Výběr je na vás.

 

 

 

Komerční prezentace

Hliníková střešní krytina patří i na chaty a chalupy