Grily pro pohodu

Rubrika: Zahrada

Milujeme letní podvečery prosycené vůní grilovaných pokrmů a koření. Kdo by si nedal voňavou, křupavou a přesto šťavnatou dobrotu? Potřebujeme nový gril?

Plynový gril Kaduva je vybaven turbosystémem, díky kterému uspoříte až 20 % plynu. Cena 7 290 Kč (Mountfield)

Před jeho nákupem zvážíme, jak často budeme gril využívat, pro kolik lidí budeme obvykle pokrmy připravovat a kde s ním budeme zacházet. Početnější rodina se spoustou hostů bude potřebovat větší a kvalitnější gril.

Pojízdný skládací gril. Cena 2 199 Kč (OBI)

K občasnému grilování v přírodě postačí i některý z menších typů, který není finančně náročný. Pokud nebudeme gril chtít používat jen u chalupy, zvolíme přenosnou verzi.

Elektrický stolní raclette gril. Cena 912 Kč (Hyundai)

A pak si vybereme ze tří základních druhů grilů. Jde o produkty na dřevěné uhlí, které jsou u nás nejrozšířenější, na plyn a na elektřinu. Liší se nejen zdrojem energie potřebné pro úpravu pokrmů a velikostí, ale také třeba náročností na údržbu. I chuť pokrmů bude z každého typu grilu odlišná.

Nový přenosný gril na dřevěné uhlí GoAnywhere s dávkovačem briket. Cena 2 490 Kč (Weber)

Zdravější příprava pokrmů bez tuků lépe proběhne na elektrickém grilu s teflonovou vrstvou. Milovníci masa okořeněného kouřem dají přednost grilu na dřevěné uhlí. Grily na plyn zaručují komfort a pohodlnou přípravu jídla nad plamenem nebo lávovými kameny a pro větší počet lidí.

www.mountfield.cz, www.obi.cz, www.ikea.cz, www.philips.cz, www.kamna-grily.cz, www.wgrills.cz, www.kasa.cz

text: Helena Štětinová
foto: Archiv firem

 

 

Vybíráte nový zahradní gril? Desítky grilů za skvělé ceny naleznete na www.give.cz/zahradni-grily

 

Grily pro pohodu

Grily pro pohodu