Fontány, vodotrysky a chrliče

Rubrika: Zahrada

Tekoucí voda patří k oblíbeným doplňkům zahrad. Vedle jezírek, rybníčků a biotopů jsou to i menší prvky jako fontány, kašny, vodotrysky a vodopády.

Bronzový chrlič žába. Cena 649 Kč (OBI)

Fontánky a vodotrysky mohou být na elektrický i solární pohon, ve statickém i plovoucím provedení. Solární plovoucí vodotrysk se hodí pro každé zahradní jezírko, ale také jej můžeme umístit do dekorativní nádoby spolu s kameny a rostlinami.

Fontána 3 vědra s přepadovým efektem. Cena 899 Kč (OBI)

Existují modely (například Aimy F–3), kterým postačí hloubka pouhých 5 až 7 centimetrů. Deska s pumpou se jednoduše položí na vodní hladinu bez jakékoliv další instalace. Při dopadu slunečních paprsků se pumpa uvede do chodu a vede vodu do trysek.

Úsporné efektové čerpadlo Aqua Jet Pro ECO pro vodní efekty a chrliče. Cena 2 999 Kč (OBI)

Některé zahradní fontány a vodotrysky určené pro jezírka je možné instalovat na suchu, třeba do štěrkového lože, do trávníku nebo mezi dekorativní kameny. Pak ale musíme do terénu zapustit také zásobník vody. Vznikne tak originální a funkční dekorace. Na terasy, do blízkosti cest anebo chalup jsou zase určeny dekorativní kašny, fontánky a chrliče vody pro instalaci na zem.

text: Helena Štětinová
foto: Archiv firem

Fontány, vodotrysky a chrliče

Fontány, vodotrysky a chrliče