Energie vždy po ruce

Rubrika: Hospodaření

Určitě jste už zažili situaci, kdy jste vyjeli na výlet nebo na chatu a v tu nejméně vhodnou chvilku vypověděla službu vaše navigace, mobilní telefon nebo například MP3 přehrávač. V klidu domova vcelku bezproblémově řešitelná situace. Ale co dělat, když je zásuvka v nedohlednu?

 

V přírodě se může snadno stát, že se baterie u vašeho telefonu vybije

 

Nabízí se řešení v podání náhradní baterie. Bohužel ta poslouží jen danému produktu a nenabije žádný další. Podstatným omezením je také fakt, že řada zařízení je dnes osazena interní baterií, která se nedá vyměnit. Nicméně elegantní řešení obou problémů nabízí mobilní zdroje energie, které se stávají stále populárnějšími. Může za to bezesporu rozšíření chytrých zařízení, jako jsou telefony, tablety, hudební přehrávače nebo např. GPS navigace. Funkce těchto zařízení neustále přibývají, ale výdrž na baterie nikoli. Zde přichází na pomoc mobilní zdroje a my jsme na tři z nich podívali. Každý nabízí trochu jiný přístup k řešení problému.

 

Velikost zařízení Varta Phone Power 800 Micro USB umožňuje připnutí třeba ke svazku klíčů

Zdroj energie ve svazku klíčů
Základní mobilní zdroj energie Varta Phone Power 800 Micro USB snadno nabijete připojením do USB portu vašeho počítače. Tím doplníte interní 800 mAh baterii. Zařízení nabízí rozměry většího flashdisku (USB paměti), a proto ho lze jednoduše připevnit třeba na svazek klíčů, k čemuž je také určeno přiložené poutko. Kapacita 800 mAh je základní a slouží jako první pomoc v situaci, kdy baterie dochází a potřebujete mobilem vyřídit ještě několik hovorů. Podle typu telefonu umožňuje Phone Power dodat až dalších 150 minut pro hovory. Pro tento zdroj hovoří malé rozměry umožňující jeho neustálou přítomnost a také dobrá cena 399 Kč.

 

Plnohodnotný zdroj
Plnohodnotný mobilní zdroj Varta Indestructible Powerpack 2000 nabízí kapacitu 2 000 mAh, která umožnuje nabití řady telefonu na 70-80 % (Apple 5S např. na 100 %). Samotný zdroj lze nabít jednoduše připojením k počítači nebo také nabíječkou vašeho mobilního telefonu. Uloženou energii pak můžete kdykoli využít pro nabití rozličného spektra produktů.
Samotná nabíječka je osazena klasickým portem USB a již v základním balení naleznete i microUSB kabel, který nabije drtivou většinu produktů na trhu. O stavu nabití interní baterie informují čtyři diody po stisku tlačítka.  Mezi nesporné výhody tohoto mobilní zdroje patří také odolná konstrukce. Nejen že zařízení vydrží pády až ze 2 metrů na zem, ale nevadí mu ani prach a voda. Jedná se tak o ideální řešení do lesa, na hory, výlet nebo chatu. Cena 849 Kč.

 

Varta 2-In-1 Powerpack & Charger funguje jako přenosný zdroj energie, ale také jako nabíječka baterií typu AA

 

Nabije baterie
Poslední ze zdrojů nabízí zajímavou kombinaci dvou různých zařízení. Varta 2-In-1 Powerpack & Charger funguje jako přenosný zdroj energie, ale také jako nabíječka baterií typu AA. Baterie v Powerpacku můžete nabít připojením zařízení k nabíječce mobilu nebo k USB portu počítače. Takto nabité baterie můžete použít jinde (třeba ve svítilně nebo hračkách) nebo také právě jako zdroj energie na cestách. Navíc je možné do Powerpacku vložit i běžné (nenabíjecí) baterie a nabíjet mobil, GPS nebo váš tablet i z nich. Snadno se tak můžete zásobit nabitými nebo alkalickými bateriemi na cestu a bez problémů pak nabíjet vaše zařízení za jakékoli situace. Navíc za cenu jednoho zařízení získáte také možnost nabíjet AA baterie. Využitím kvalitních baterií dosáhnete prodloužení telefonování až o 7 hodin na 70-100 % (dle typu telefonu). Cena 389 Kč. www.varta-consumer.cz, zakoupíte např. u www.chvatal-artex.eu.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Energie vždy po ruce