Dřevěné nezbytnosti

Rubrika: Interiér

Drobné dřevěné doplňky, pokud jsou ještě originálně ozdobené, dokážou interiér krásně oživit.

Kos v trávě zobající třešničky vám po ránu určitě zvedne náladu (Miroslava Pešulová)

Hledáte na chalupu praktické a současně zajímavé doplňky? Do předsíně by se možná hodilo pěkné zrcadlo, věšák a skříňka na klíče, do kuchyně šikovný držák na ubrousky, svícínky a magnetky a v ložnici i dětském pokojíčku by se dobře vyjímalo nové zrcadlo, doplněné třeba stejnou vázou, svícnem nebo krabicí na drobnosti. Pokud v obchodech pokukujete právě po tomto vybavení marně, možná najdete inspiraci na těchto stránkách.

Svícny s kosem mohou stát u zrcadla i samostatně (Miroslava Pešulová)

Vesele barevné, originální, vyřezávaným a malovaným dekorem zdobené doplňky pocházejí ze dvou výtvarných dílen.

Miroslava Pešulová je autorkou větších zrcadel, která zdobí vyřezávaní ptáčci a malované motivy trávy a stromů. Doplnila je i vázou a svícny se stejným malovaným dekorem. V podobném duchu vytváří například věšáky nebo drobné kuchyňské doplňky: držáky na ubrousky, svícínky, magnetky, zápichy do květináčů.

Stojánek na ubrousky pro milovníky sýrů (Miroslava Pešulová)

Materiálem je masivní smrkové nebo olšové dřevo, na které maluje akrylátovými barvami podle vlastních návrhů, k jejím nejoblíbenějším motivům ovšem patří ptáci a kočky. Miroslava Pešulová spolupracuje i s textilní výtvarnicí Jitkou Hrudičkovou – vzniká tak bytový textil a dřevěné doplňky, které spojují stejné malované motivy.

Krabice tak akorát na holčičí nebo klučičí poklady, ale i na tatínkovy doklady nebo maminčino šití (Pruhovaná kočka)

Výtvarná díla Pruhovaná kočka se zaměřuje spíše na malé uživatele, ale z veselých motivů si vybere určitě i dospělý zákazník.
Zrcadla, věšáky, skříňky na klíče, dózy, krabice s víkem i bez něj nebo magnetky zdobí stylizované podoby zvířátek, ale i postavičky, domečky, balónky apod. Plastické motivy jsou ještě doplněné malovanými.

Červené a modré zrcadlo pro sourozence, aby se nehádali (Pruhovaná kočka)

Materiálem je opět masivní dřevo, zdobené originální ruční malbou. A pokud se vám veselá barevná zvířátka líbí, Pruhovaná kočka nabízí se stejnými motivy i stolní lampičky, zápisníky, obrázky malované na skle a další předměty, které vám nebo dětem zpříjemní den.

TEXT: IVA TVRZOVÁ

FOTO: PAVEL VESELÝ

Dřevěné nezbytnosti

Dřevěné nezbytnosti