U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Dopisy

Kategorie: Dopisy | Autor:

Milí čtenáři, PIŠTE, MAILUJTE!

Abychom měli víc informací o vašich potřebách a zájmech, rozhodli jsme se, že každý měsíc sestavíme žebříček článků z předchozích čísel, které vás nejvíce zaujaly. K tomu ale potřebujeme vaši spolupráci.

Prosíme, napište nám, který článek z č. 7/2009 se vám nejvíc líbí. Stačí uvést jen název článku. Pokud připojíte i pár slov navíc – názory, nápady a tipy pro časopis Chataři chalupáři, budeme rádi.

Nejzajímavější odpovědi uveřejníme a pisatelům pošleme dárek.

Nezapomeňte uvést svoji adresu, abychom vám mohli poslat dárek! V připadě uveřejnění si redakce vyhrazuje právo vaše dopisy krátit.

Vážená redakce, chalupu jsem si koupila před téměř deseti lety. Od té doby je stále co dělat, vymýšlet a opravovat. Jelikož máme malé děti, přála jsem si, aby jim manžel udělal nějaký koutek. A vyrobil domeček podle návodu ze staré Burdy. Teď, zatímco si děti užívají ve svém domečku se skluzavkou, na pískovišti či na houpačce, se my můžeme věnovat zahradničení, chalupaření a „bedlování“. Mějte se krásně a stále nás inspirujte! Jana Suchanová, Jihlava

dopis měsíce…

Vážená a milá redakce, časopis Chalupář si s nadšením kupuji již sedm let a je naším malým rádcem nejen při rekonstrukci chaloupky, ale i inspirací při zařizování interiéru a pracech na zahrádce. Mám velice ráda stránky v rubrice Dílna. V č. 5 jste uveřejnili Pletení z novin, což mě velice potěšilo, protože se této technice věnuji už skoro rok, a tak si dovoluji zaslat fotečky z mé domácí dílničky. Je úžasné, co vše se dá vytvořit recyklací ze starých novin.

Katka Brožová, Jičín Dobrý den, přečetl jsem si váš článek o vyhánění kuny. Mně se kuna zabydlela mezi trámy nad garáží. Docela nepříjemné. Zbavil jsem se jí následujícím způsobem: koupil jsem sírové knoty na síření demižonů a sudů. Vzal jsem plechový kýbl a kus železného drátu, na který jsem knoty po třech napichoval. Drát jsem přeložil přes kýbl, umístil doprostřed prázdné garáže a knoty podpálil. Plameny šlehaly přibližně 1 m nad kýbl a smrdělo to děsně. Celý postup jsem opakoval 1x denně asi deset dní a kuna nad garáží už více než rok nebydlí.

V. Ptáček, Šumperk Milá redakce, vloni jsem začala odebírat váš časopis a nechala si zaslat předešlé dva ročníky. Nyní se každý další měsíc nemohu dočkat nového čísla. Minulý rok jsme se rozhodli stavět roubenku v Orlických horách. Původně to měl být srub z kulatin, ale přísné ragulativy v chráněné krajinné oblasti to nedovolily. Musím přiznat, že jsme nakonec rádi, protože roubenky nám během uplynulého roku přirostly k srdci a už si ani neumím představit, že bychom stavěli srub… Proto jsem vždy nadšená, pokud v časopisu najdu roubenku ať již z venku či s interiérem, čerpám tak inspiraci a v duchu již zařizuji, přestože máme teprve hrubou stavbu.

Iva Zikešová, Hradec Králové

Popisy k obrázkům

Dopisy