U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY KVĚTNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME

Kategorie: Příště | Autor:

Na návštěvu se vydáme k výtvarníkům, kteří při koupi své chalupy netušili, jaký si na sebe upletou bič. Stavení a zahrada jsou totiž ve skále, které se musí všechno podřizovat. Také se podíváme do chaloupky spisovatele Františka Nepila.

* Myslivci, rybáři a ochránci přírody jako veřejní činitelé. Pro někoho noční můra, pro jiného vítaná pomoc při postihování škod páchaných na přírodě. Více v příští právní rubrice.

* Některé změny v předpisech o oceňování majetku ozřejmíme v rubrice o financích. Současně vám poradíme s koupí tzv. zhodnoceného pozemku – zahrady se stromy.

* Architekt tentokrát upozorní na dodržování urbanistických zásad při stavební činnosti. Náplní rubriky bude mimo jiné i vylepšení schodiště dlažbou či neobvyklý postup výzdoby fasád sgrafity.

* Rady, jak napravit drobné vady ušlechtilého kamene, čím nahradit dřevěné desky, jak si vyrobit šatník v koutě a seznámení s elektrickými hoblíky, přinese rubrika o dílně .

* Výklenky a kouty, kterých je na každé chalupě habaděj, slouží většinou jen jako úložný prostor. My vám navrhneme ještě některé další možnosti. Kromě toho nabídneme návod, jak ze staré židle udělat hezký bytový doplněk.

* V zahradní rubrice nejdříve zastavíme “před vrátky” a podíváme se, jak také mohou vypadat předzahrádky – a také se dozvíte, co dělat, aby celer nešel do květu.

* V rubrice o zajímavých hobby vás vyvedeme z častého omylu, že řezbářství je doménou mužů. Navštívíme totiž zajímavou ženu, pro kterou je práce se dřevem alfou a omegou života.

* Na kulinářskou pouť se příště vydáme na Šumavu, navíc přidáme specialitu bývalých formanů a povozníků a na typicky jarní krmi si pochutnáme s herečkou Ivanou Andrlovou.

* Abychom mohli v pohodě na chalupu jezdit, musíme být přiměřeně zdraví. Ve stejnojmenné rubrice tentokrát budeme s odborníky hovořit o tom, jak je pro naše tělo důležitý přísun tekutin.

* Chybět samozřejmě nebude křížovka a spousta dalších zajímavostí, které k našemu časopisu a k vašemu víkendovému životu patří.

Některá témata z nabídky mohou být z organizačních důvodů dodatečně změněna.

Z NABÍDKY KVĚTNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME