Digitální nářadí do dílny

Rubrika: Dílna

Tester kvality vody

Digitální tester kvality vody AquaChek TruTest umožní jednoduše a spolehlivě přezkoušet kvalitu vody v bazénech či rybnících. Testovací proužky se po vložení do přístroje zanalyzují, výsledek se zobrazí v podobě naměřených hodnot na digitálním displeji. Testovat můžete PH, chlor a celkovou zásaditost (alkalitu) vody, což například u bazénů umožní optimální dávkování bazénové chemie. Přístroj je vybaven funkcí odečítání hodnot a pamětí pro devět naměřených hodnot. Součástí balení je poutko na ruku a 25 testovacích proužků.
Cena kolem 2 000 Kč.

www.aquachek.com

Pro bezpeč né vrtání

Digitální detektor Bosch PMD 7 slouží k nalezení skrytého elektrického vedení a objektů z kovu. Je dobrým pomocníkem při vrtání a bourání zejména ve starých chalupách, kde nemáte přehled o vedení a instalacích ve stěnách. Snadné jednotlačítkové ovládání vám umožní detekovat kovy s obsahem i bez obsahu železa a vedení pod proudem. Výrobcem uváděná hloubka detekce pro ocel je max. 70 mm, pro měď max. 60 mm a pro elektrické vedení max. 50 mm. Na překážky ve stěnách vás upozorní LED indikační semaforový systém (zelená, červená) a výstražný akustický signál. Přístroj napájí tři baterie 1,5 V LR03 (AAA).
Cena 1 062 Kč.

www.bosch.cz

Pro výpočet ploch a objemů

Laserový dálkoměr Stanley TLM 99 umožňuje měření vzdáleností a následné výpočty ploch a objemů. Součástí přístroje je vestavěná kalkulačka pro sčítání a odčítání. Dálkoměr disponuje dosahem až 30 metrů a odchylkou do dvou milimetrů. Na jednu sadu baterií (2x AAA), které jsou součástí dodávky, vydrží až 3 000 hodin měření.
Cena 1 893 Kč.

www.rr-naradi.cz

Na měření vzdáleností

Digitální laserový dálkoměr Bosch PLR 15 využijete k přesnému měření vzdáleností a délek pomocí laserové technologie. Malý kompaktní přístroj nabízí intuitivní ovládání pomocí jednoho tlačítka. Změří vzdálenosti až do patnácti metrů s odchylkou maximálně 3 milimetry, naměřené hodnoty se ukazují na dobře čitelném displeji s podsvíceným pozadím. Užitečná je funkce „hold“ pro uložení poslední naměřené hodnoty. Dálkoměr je napájený dvěma bateriemi 1,5 V LR03 (AAA).
Cena 1 198 Kč.

www.bosch.cz

Zkoušečka vedení

Se zkoušečkou LSG-4 DMM jednoduše najdete kabely ve stěnách, stropech a podlahách. Skládá se z akustického generátoru, který moduluje vysokofrekvenční signál na testované vedení, a přijímače, jenž spolehlivě najde kabel ve zdi do hloubky až 15 cm. Dokážete tak přesně zjistit, kudy kabely vedou. Signál akustického generátoru můžete napájet buď přes koncovku RJ11, nebo přes krokosvorku, kterou připojíte na vedení. Přístroj nabízí řadu dalších funkcí multimetru.
Cena od 2 000 Kč.

www.voltcraft.cz

Inspekční kamera

Poměrně nákladné, ale v řadě situací (opravy instalací, potrubí, odpadů, kanalizací, komínů, automobilů, střech a okapů atd.) mimořádně užitečné přístroje představují inspekční kamery. Jejich ceny začínají zhruba na čtyřech tisících korun. Za cenu od 10 tisíc korun pořídíte profesionální akumulátorovou kameru DeWALT DCT410D1. Snímatelná bezdrátová obrazovka kamery umožňuje snadné nahlížení do těsných a nepřístupných prostor. Přístroj pořizuje fotografie a video, obojí ukládá na micro SD kartu. Trojnásobný zoom (přiblížení) objektivu zaručuje lepší viditelnost na obrazovce o velikosti 89 mm (3,5″).
Cena 10 130 Kč.

www.rucni-naradi.cz

Na měření vlhkosti

Měřič vlhkosti dřeva a stavebních materiálů Voltcraft MF-100 je určen pro rychlé a snadné měření vlhkosti ve stěnách a podlahách. Měřit můžete bez obav z poškození měřeného materiálu. Díky nastavitelné funkci alarmu při dosažení minimální a maximální hodnoty můžete rychle a efektivně měřit vlhkost stavebních materiálů bez nutnosti sledovat displej. Navíc má přístroj funkci „hold“ pro krátkodobé uložení měření.
Cena 3 890 Kč.

www.voltcraft.cz

Digitální vodováha

Digitální vodováha BMI Inclitronic plus o délce 60 cm slouží k elektronickému měření sklonů a rovin. Odečet je poté zobrazen na displeji. Vodováha je doplněna o laserový paprsek. Procesor, který měření provádí, může být v kterémkoli okamžiku kalibrován. Součástí přístroje je vestavěná horizontální a vertikální vodováha pro běžné využití. Sklon můžete měřit ve stupních, procentech a také v jednotkách mm/m a inch/feet. Šipky na displeji ukazují, jakým směrem je třeba vodováhou pohybovat k dosažení pozice 0° nebo 90°. Vodováha je vybavena funkcí akustického signálu, který ohlásí přechod přes hodnoty 0° a 90°.
Prodává se za 9 900 Kč.

www.bohemiagshop.cz

text: Richard Guryča
foto: archiv firem

Digitální nářadí do dílny

Digitální nářadí do dílny