Dejte sbohem neustálému natírání – životnost nátěru delší než 15 let!

Rubrika: Market

Jen na málokteré chatě, chalupě nebo zahradě bychom nenašli aspoň kousek dřeva. Ploty, pergoly, terasy, zahradní domky…

I když je dřevo stále živý organismus a zejména to venkovní je vystaveno působení vlhkosti a změně teplot, což se velmi líbí dřevokazným škůdcům, a UV záření, které způsobuje jeho šednutí, není třeba se ho bát. Pokud použijete dokonalý systém ochrany dřeva Bochemit, výrazně prodloužíte jeho životnost, a navíc omezíte nutnost pravidelné údržby. Vždyť koho by bavilo neustálé opakované broušení a přetírání? Stačí k tomu dva jednoduché kroky:

Bochemit systém impregnace a lazury dokonale ochrání dřevo

Bochemit systém impregnace a lazury dokonale ochrání dřevo

Krok 1: Preventivní dlouhodobá ochrana proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním

Při stavbě nového plotu nebo pergoly je nejjednodušší nakoupit už profesionálně impregnované dřevo na pilách. Na kvalitu provedené impregnace dohlíží výrobce, proto tam hledejte certifikát o správné impregnaci dřeva přípravky značky Bochemit. Dřevo si můžete podle jednoduchého návodu přímo na výrobku naimpregnovat i sami – použijte Bochemit Opti F+, pro menší plochy postačí Bochemit Hobby. Impregnujte nové dřevo, ale i to, které renovujete.

Krok 2: Finální dekorativní a krycí nátěr

Po zaschnutí impregnace dřevo lehce přebruste a odstraňte tím zvýrazněné „chlupy“ dřeva. Následně natřete dřevo ze všech stran olejovou tenkovrstvou lazurou Bochemit Estetik Profi. Velmi dobře to jde válečkem. Stačí důkladně zamíchat, neředit. Do práce se pusťte nejlépe ráno nebo večer bez přímého slunce pražícího na dřevo a když nefouká vítr, aby se do čerstvého nátěru nedostal prach. Kromě požadovaného odstínu dodáte dřevu i ochranu proti UV záření a pronikání vody, čímž opět přispějete k prodloužení jeho životnosti. Určitě vás potěší, že zkoušky akreditované laboratoře potvrdily životnost nátěru delší než 15 let, tj. konec neustálého natírání!

Díky Bochemitu vydrží pergola zdravá a krásná

Díky Bochemitu vydrží pergola zdravá a krásná

Více informací, rad a tipů najdete na www.bochemit.eu.

Komerční prezentace

Dejte sbohem neustálému natírání – životnost nátěru delší než 15 let!