Co je to tiny house? Proč je tiny house tak populární?

Rubrika: Market

Pod názvem tiny house si můžeme představit trvale obyvatelný domek, který je postaven na velmi malé ploše. Rozhodně se však nejedná o nějaký zahradní domek nebo mobilheim. Tiny house musí vyhovět náročnějším požadavkům tak, aby v něm nebyla nijak omezena kvalita života, to vše ale na velmi malé ploše.

Princip tiny house spočívá v důsledném zpracování a provedením konstrukce a interiéru, kde je doslova využitý každý centimetr bydlení.

Tiny house tvoří zpravidla jeden hlavní obytný prostor, který spojuje funkci obytné kuchyně a spacího koutu, samostatné koupelny a dle velikosti přívěsu i malého pokoje.

Jedná se o velmi dobře izolovanou dřevěnou konstrukci. Vzhledem k malému prostoru, tak k vytápění stačí menší kamna, klimatizace nebo elektrické topidlo.

Konstrukci mobilních tiny housů tvoří ocelový masivní rám s koly, na kterém je postavena dřevěná rámová konstrukce. Díky silničním pravidlům, která dávají velikosti vozidla maximální rozměry, bývá šířka tiny housu do 2,55m, výška do 4m a délka zpravidla 6 nebo 8 m. V této velikosti tak můžete tiny house převážet bez omezení a bez nutnosti vyřizovat povolení k převozu nadrozměrného vozidla.

Popularitě zejména mobilních tiny housů hraje do karet jejich možnost je přemisťovat podle potřeb obyvatel, což ocení zejména milovníci přírody.

Výhoda mobilních tiny housů s koly a registrační značkou (SPZ) je, že jde legislativně o přívěs, který se dá umístit všude, kde se dá parkovat. Na jeho umístění nepotřebujete stavební povolení či územní souhlas. Jedná se o vozidlo. Umístit tiny house lze tedy i na pozemku, který by jinak nevyhověl požadavkům stavebního povolení.

Dalším faktorem jsou i současné alternativní směry, které kladou důraz na svobodu a minimalismus v bydlení. Velkým plusovým argumentem k pořízení je také touha vymanit se z neúprosných splátek hypoték.

V tiny housu tak nebydlí pouze umělci, dobrodruzi, příznivci alternativního způsobu života, ale stále častěji i malé rodiny s dětmi, ať už trvale nebo po určitou část roku.

S Vašimi požadavky můžete oslovit dodavatele tiny house, firmu Tanatech s.r.o., největšího importéra přívěsů do ČR. Naskladnění prvních kusů proběhne ještě v roce 2022.

Novinka – Tiny House Loft

Určeno pro rekreaci, krátkodobé i dlouhodobé bydlení.

Obytná plocha 27m2.

Pro 4 osoby.

Společný prostor kuchyně + sedací kout, samostatná koupelna, horní spací prostor.

Klimatizace, solární panel, přídavné topení, sedačka, televize.

Plně vybavená kuchyně: Varná deska + trouba, lednice, myčka, dřez.

Koupelna: sprchový kout, umývadlo, toaleta, fén

Naskladnění prvních kusů proběhne ještě v roce 2022!

Odkaz na web / katalog / eshop: https://www.provleky.cz/…/prives-tiny-house-loft-3500kg

Další modely budou brzy následovat!

Dodavatel: Tanatech s.r.o. www.provleky.cz email: info@provleky.cz tel: +420 736 297 843

Komerční prezentace

Co je to tiny house? Proč je tiny house tak populární?