Zahradní bazén přináší wellness do našich zahrad

Rubrika: Market

Nic nepřidá zahradě takový bonus jako zahradní bazén. Jde o nemalou investici a rozhodně se neoplatí nechat se nalákat na rádoby levné nadzemní bazény. Nakonec nás levněji než kvalitní zapuštěný bazén i tak nevyjdou.


Když bazén, tak plastový a do země

Pouze kvalitně svařovaný plastový bazén z UV odolného materiálu vás vyjde levně. Jeho pořizovací hodnota není sice tak nízká jako u různých fóliových nadzemních bazénů. Ty vám ale skutečně nikdy nedokážou nabídnout životnost 50 let. A přesně to po bazénu chceme. Levné bazény jsou tedy především kvalitní bazény. Bazén zabudovaný do země navíc šetří peníze. Ten nadzemní se vám dlouho líbit nebude. Za rok zatoužíte jej obložit, za dva obezdít, abyste jej mohli zastřešit. A náklady rostou. Pořád navíc pouze vylepšujete kompromis. Lepší je rovnou koupit pořádný bazén. Kvalitní zapuštěné bazény nabízí firma BAZÉNY-VÝROBA s.r.o.


Jakou velikost bazénu si vybrat?

Pokud si v bazénu chcete zaplavat, je ideálním bazén o velikosti cca 7×3 metry. Běžná hloubka bývá 1,2 m, někdy je ji možné na vyžádání zvětšit. Bazén této velikosti je skutečně plnohodnotným rodinným bazénem, kam se najednou vejde i vícečlenná rodina a kde jsou možné různé hry a zábava. Pokud si budete chtít zaplavat ve výrazně menším bazénu, budete potřebovat protiproud. To je ale rozhodně méně zábavné než si plout dokolečka v bazénu.


Zastřešit, či nezastřešit?

Odpověď na tuto „hamletovskou“ otázku je naprosto jednoznačná: Zastřešit! V našich klimatických podmínkách je to nutnost. Jinak se vám může stát, že si bazén stěží užijete měsíc v roce, a ještě s nechutí, že je v něm studená voda. Správné zastřešení bazénu zcela radikálně prodlužuje koupací sezónu. Nejzazším termínem jejího startu je květen, bývá to však i dříve. Sezóna pak může trvat mnohdy ještě celý říjen.

Zastřešený zahradní bazén má mnoho výhod. Udržíte v něm perfektní teplotu podle vašeho přání. Je ideální i pro koupání brzy ráno či v noci. Je v něm teplo a neobtěžuje vás otravný hmyz. Díky zastřešení se bazén taktéž nešpiní a nemusíte jej neustále čistit či přidávat více bazénové chemie.

V neposlední řadě je zastřešený bazén rovněž bezpečný. Jenom zastřešení umožní bazén skutečně bezpečně uzamknout a zabrání dětem, ale i dospělým, aby do bazénu upadly. Bazénové zastřešení z polykarbonátu se dá samozřejmě velice snadno odsunout a kdykoliv si tak dopřejete plavání pod širým nebem.


Na bazénovém vybavení záleží

Plastové bazény nejsou jen skořápkou osazenou do země. Potřebují i vhodné příslušenství. Jde zejména o filtraci, speciální bazénový vysavač na čištění, potřebujete tester bazénové vody, dávkovač chlóru, hodí se samozřejmě i vyhřívání bazénu. Tím je dnes téměř standardně tepelné čerpadlo.

České plastové bazény ve velikonoční akci

Pořiďte si bazén právě teď, ve velikonoční akci společnosti BAZÉNY-VÝROBA s.r.o. Firma má dlouholeté zkušenosti s výrobou bazénů. Jde výhradně o zapuštěné bazény z kvalitního polypropylenu, ze kterého se vyrábí i septiky či vodoměrné šachty. Životnost tohoto materiálu je minimálně 50 let. Jednotlivé bazénové díly firma svařuje nejmodernější technikou švýcarské firmy Lister.

V rámci nabídky „Bazény akce Velikonoce 2021“ lze nyní získat některý z bazénových setů s benefity navíc. Těmi jsou doprava po ČR zdarma, tester bazénové vody, tepelná izolace dna bazénu, filtrační písek a kompletní vysavač bazénu DE LUX. Ve zvýhodněných bazénových setech jsou bazény bez zastřešení i zastřešené bazény. Největší velikost bazénu je 8×3×1,2 m.

Plastové bazény od BAZÉNY-VÝROBA s.r.o. mají nosnou konstrukci z hliníkových eloxovaných profilů. Zastřešení je hliníkové s dutinkovým polykarbonátem. Firma vám bazén a zastřešení přiveze i namontuje.

 

 

Komerční prezentace

Zahradní bazén přináší wellness do našich zahrad

Zajímavé