Srovnejte si plyn a ušetřete tisíce korun ročně

Rubrika: Market

Máte pocit, že za plyn platíte příliš vysoké částky a zajímala by vás cena u konkurence? Než se pustíte do vlastního průzkumu, využijte výhodných online nástrojů, které udělají práci za vás. Udělejte si přehled o nabízených službách od menších a větších dodavatelů, abyste se mohli jednoduše rozhodnout, jaký produkt je vhodný právě pro vás a vaši domácnost.

Co určuje cenu plynu?

Stejně jako u elektřiny se cena dělí na regulovanou a neregulovanou složku. Do regulované části spadá distribuce, cena za služby operátora trhu a cena za přepravu. Za regulovanou část odpovídá orgán ERÚ, tudíž dodavatelé s touto částí nemohou hýbat ani manipulovat.

Jinak je to ovšem s neregulovanou složkou. Tu spravuje dodavatel, a pokud ve smlouvě není řečeno, že je cena plynu fixní na určitou dobu, může ji v průběhu roku měnit.

Poznejte férovou nabídku

Z důvěřivosti a dobroty lidí ovšem někdy těží také firmy s nekalými praktikami. Laik, který aktivně nesleduje vývoj na trhu, může být zprvu mile překvapen telefonátem od některého z dodavatelů, který nabízí zdánlivě výhodné podmínky smlouvy. Mnoho lidí tak potvrdí pod nátlakem nebo vidinou výhodné nabídky smlouvu po telefonu nebo si domluví setkání k podpisu smlouvy. Nakonec se ale může ukázat, že nešlo o nabídku, kde by byla cena plynu proti konkurenci levnější, jelikož se ve smlouvě může skrývat spousta poplatků.

Můžete podat výpověď

Jestliže si chybu uvědomíte až později, máte 14 dní na to, abyste od smlouvy odstoupili. Závazné je také potvrzení po telefonu, proto neváhejte s výpovědí ani v případě, že jste ve skutečnosti nic nepodepsali. V takovém případě ani nemusíte udávat důvod a do dvou týdnů se od svého závazku distancovat.

Jak najít výhodou a fér nabídku

Zajímá vás, jaká je aktuálně cena plynu? 2022 je rokem, kdy stále probíhá pandemie, proto se může situace u různých dodavatelů lišit a vyplatí se zkontrolovat současné nabídky.

Abyste našli co nejvýhodnější produkt, je třeba se zaměřit na aktuální nabídku. Bohužel není v lidských silách opakovaně a stále porovnávat všechny nabídky dodavatelů, proto se vyplatí použít nástroj, který provede srovnání cen plynu za vás a ušetří vám práci. Ceník plynu online obsahuje nabídky všech menších a větších dodavatelů, a to přehledně srovnané podle vašich kritérií a preferencí.

Stačí vám jen několik minut volného času

Nemusíte jednotlivé dodavatele obcházet, hledat na jejich webových stránkách smlouvy a jednotlivé nabídky. Ve srovnávači lze jen jednoduše vyplnit, k jakému účelu plyn využíváte a pak se dostanete do kalkulačky, která vás navede na podrobnější filtr. Díky němu získáte do dvou minut nabídky všech dodavatelů, a to v perfektně seřazeném seznamu, kde uvidíte jednotlivé ceny a všechny důležité podrobnosti.

Po vybrání produktu z kalkulačky ještě zkontrolujte smlouvu, abyste věděli, že váš při případné výpovědi nebudou čekat nepříjemná překvapení v podobě poplatků. Zkontrolujte také fixaci ceny, která vám může zaručit dlouhodobou jistotu a nespoléhejte na pojem „garance ceny“, který sice zní jako spolehlivá nabídka, ovšem nezaručuje, že se cena ve skutečnosti během roku nezmění.

Komerční prezentace

Srovnejte si plyn a ušetřete tisíce korun ročně

Zajímavé