Čas pro krásné sklo

Rubrika: Interiér

Během léta nás navštíví spousta hostů, které nebudeme přijímat jen v zahradě. Na krásně prostřeném stole by proto nemělo chybět skleněné nádobí.

 

 

Se sklem se dá na stole kouzlit, to všichni dobře víme. Ze sklenek na víno lze snadno vytvořit svícen i pohár na sladké dobroty. Ve sklence na zmrzlinu zase můžeme servírovat sekt, ve vysoké skleněné dóze na špagety se bude dobře vyjímat kytice z lučních květů – fantazii se meze nekladou.

 

 

Oblíbené zavařovačky
Ledovou domácí okurkovou, citronovou nebo zázvorovou limonádu můžeme podávat ve sklenicích od okurek nebo marmelád. Zavařovačky obecně zažívají obrovský boom. Jestli chceme podávat letní drinky stylově, ovocné smoothies, již zmíněné domácí limonády, ale i obyčejná voda se budou nejlépe vyjímat v zavařovačkách nebo v legendárních sklenicích Kilner. Ty daly vzniknout dokonce i stylovým nádobám na koření, džbánům, máslenkám a dalším nádobám. Hvězdou letních oslav ale bezpochyby budou nápojové automaty. Ty si můžeme pořídit ve velikosti 5 nebo 8 l. Hosté si pak kohoutkem napustí nápoj podle libosti.

 

 

A trochu designu
Toužíme-li po extravaganci nebo zajímavém dárku, potěší třeba netradiční vinná sklenka Sommelier od Maxima Velčovského, která má tvar plastového kelímku na elegantní vinné nožce. Sklenka je vyrobena z ručně foukaného skla.

 

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: LUXURY TABLE, BANQUET, DECODOMA, QUBUS

Čas pro krásné sklo