Botník z palety

V předsíni se vždycky hodí botník, ve kterém máme po ruce boty, které nejčastěji nosíme. Můžeme si ho velmi jednoduše udělat sami z dřevěné palety.

Foto: Monterki

Při výrobě botníku půjde vlastně především o natírání. Dáme si proto na něm záležet. Stejně důležité je nechat barvu opravdu důkladně zaschnout. A pak už zbývá poslední krok – vybrat botníku u vás doma místo a rozmyslet si, které boty do něj dáte.

balakryl.cz, monterki.cz

Materiál a pomůcky:

  • dřevěná paleta
  • případně elektrická bruska
  • brusná houbička nebo smirkový papír
  • Balakryl UNI mat bílý
  • bezbarvý lak
  • 2 ploché štětce, širší a užší


Náš tip
Na nátěry dřeva, kovů (pozinkované plechy, hliník), betonu, plastů a dalších materiálů v interiéru i exteriéru jsou výhodné vodou ředitelné barvy. Rychle schnou, jednoduše se aplikují, není třeba je ředit, jsou bez zápachu a zdravotně nezávadné. Nežloutnou, odolávají popraskání.


Postup

 

Foto: Monterki

1 Pokud jste nesehnali už zbroušenou paletu, nejprve ji zbruste pomocí elektrické brusky. Na místa nedostupná elektrickým nástrojem použijte brusnou houbičku nebo smirkový papír. Paletu omeťte od pilin a prachu

 

Foto: Monterki

2 Položte ji na pracovní kozy či jiné podstavce, bude se vám tak lépe natírat a barva schnout. Paletu natřete z jedné strany bílou barvou Balakryl UNI mat, nezapomeňte na žádný záhyb. Nechte ji 4 až 6 hodin schnout

 

Foto: Monterki

3 Paletu otočte a stejným způsobem ji natřete z druhé strany. Opět počkejte, až barva pořádně zaschne

 

Foto: Monterki

4 Paletu-botník opatřete nápisem Boty (od ruky nebo s pomocí šablony). Nápis doporučujeme přelakovat, aby déle vydržel

 

 

Připravila: Iva Tvrzová a Balakryl
Realizace: Balakryl a Monterki
Foto: Monterki

Botník z palety