Speciál Ochrana dřeva: ochrana dřeva před škůdci a vlhkem

Jaro je tady, a mnozí z nás tráví již volné víkendy na svých chatkách nebo chalupách. Většina  těchto staveb je z velké části postavena ze dřeva  a ač se to nezdá, má tento materiál nepřátel víc než dost. Patří mezi ně nejen dřevokazný hmyz, ale také dřevokazné houby a plísně. A všem z nich dělá moc dobře vlhko. Máme pro vás několik tipů na prostředky, jimiž můžete dřevo ochránit.

 

 

Lignofix NAPOUŠTĚDLO
Bezbarvé biocidní napouštědlo má dlouhodobý preventivní účinek proti dřevokaznému hmyzu, dřevokazným a dřevozbarvujícím houbám a plísním.  Celkově zlepšuje přilnavost
a trvanlivost celého nátěru. Je určené k ochraně dřevěných prvků a konstrukcí v interiérech a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (střešní konstrukce, ploty, podlahy, obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, dveře).
Napouštědlo (balení 0,75 litrů) je vhodné pod Lignofix SILNOVRSTVÁ LAZURA a Lignofix EMAIL nebo jiné vodou ředitelné a syntetické laky, lazury a barvy.

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Ochrana dřeva:

Ošetření dřeva v exteriéru

Ochranné nátěry dřeva

Jak bojovat s dřevomorkou

Opravy krovů

Ochrana dřeva

________________________________________________________________________

 

Lignofix OLEJ (balení 0,75 litrů)
Přírodní olej je určen pro dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech (pergoly, zahradní dřevěný nábytek, ploty). Proniká hluboko do dřeva a současně zachovává jeho přirozený vzhled, který oživuje. Olej je světlostálý, lehce přetíratelný, s dobrou přilnavostí a pronikací schopností. Chrání dřevo před vodou, zašpiněním a tím i povětrnostními vlivy.

 

Lignofix VOSK (balení 0,25 litrů)
Ochranný vosk se používá na dřevěné povrchy v interiérech. Proniká do dřeva a současně zachovává jeho přirozený vzhled, který oživuje. Je světlostálý a lehce obnovitelný. Chrání dřevo před vodou a zašpiněním.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV, LIGNOFIX

 

Speciál Ochrana dřeva: ochrana dřeva před škůdci a vlhkem