Barvy na kov

Rubrika: Dílna

Před natíráním kovových předmětů nezapomeneme povrch přebrousit, odmastit, případně vyspravit tmelem. Zbytky rzi obrousíme a odstraníme odrezovačem. Teprve na čistý suchý kov můžeme nanášet barvu.

Teprve na čistý suchý kov můžeme nanášet barvu

TMAVĚ ZELENÁ

Novinkou pro letošní rok je nový tmavě zelený odstín oblíbené barvy na kov HOSTAGRUND PRIM 3v1. Hlavní předností této jednošichtovky je, že jedním nátěrem obsáhnete základ, mezivrstvu i vrchní nátěr.

HOSTAGRUND PRIM 3v1

Tento druh nátěru nabízí úsporu času i financí. Zároveň poskytuje skvělou ochranu kovu před povětrnostními vlivy.

www.kouzlobarev.cz

JEDNOVRSTVÁ BARVA

Základní i vrchní antikorozní syntetická barva Superkov satin rozšiřuje nabídku osvědčeného jednovrstvého nátěru Superkov mat. Superkov satin přináší nové moderní odstíny a hedvábně lesklý design.

Antikorozní syntetická barva Superkov satin

Ve složení tohoto výrobku se uplatňují nejnovější poznatky a funkční komponenty, zejména nové pojivo, pigmenty a další složky. Při zlepšení tradičních užitných vlastností Superkovu, jako je antikorozní ochrana, odolnost proti povětrnosti, proti UV paprskům či vodě, se také podstatně zvyšuje estetická hodnota nátěru. Tato novinka mile překvapí i velmi příznivou prodejní cenou ve srovnání s konkurencí obdobných nátěrů na českém trhu.

www.detecha.cz

CHYTRÁ BARVA

21Rezin

21Rezin je určen na kovy i dřevěné povrchy. Je moderní barvou, kterou stačí nanést v silné vrstvě v jednom nátěru. Neředí se! Zasychá do 30 minut. Pokud aplikujeme i druhou vrstvu, musíme ji nanést do 30 minut nebo po 24 hodinách. V případě, že natíráme rezavý povrch nebo železo, je lepší před natíráním použít OdRezin.

www.chytrabarva.cz

ZAJÍMAVÝ NÁTĚROVÝ SYSTÉM

Vysoké kvality nátěru dosáhnete kombinací nátěrových hmot Fest primer (zastaví korozi) a Superkov (účinně ochrání kovové materiály).

Detecha Fest Primer je jednosložkový základní polyuretanový lak, který výrazně zvyšuje mezivrstvou soudržnost a antikorozní účinnost celého nátěrového systému. Je vhodný na hladký kov, ale i na zkorodované a jinak problematické povrchy, např. se zbytky starých nedočištěných nátěrů, k nimž bezvadně přilne. Lze ho použít i na penetraci a zpevnění porézních a savých materiálů, jako jsou zdivo, beton, dřevo a kámen. Nátěr je pružný, houževnatý. Spotřeba: 1 kg na 15 – 20 m2 v jedné vrstvě. Cena 0,8kg balení od 279 Kč.

Fest primer a Superkov

A na vrstvu základu doporučujeme vrchní vrstvu nátěrové hmoty Superkov, která účinně brání korozi a odolává povětrnostním vlivům. Prodává se matné a hedvábně lesklé provedení. Spotřeba: 1 kg na 7 – 9 m2 v jedné vrstvě, prodává se v balení 0,8 kg, 2,5 kg, 5 kg a 20 kg.

www.detecha.cz

www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz

TEXT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM, SHUTTERSTOCK A THINKSTOCK

Uložit

Barvy na kov