Barevné čepičky na sklenice

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Na sklenice s domácími kompoty a džemy můžeme nasadit barevné látkové „čepičky“. Takové zavařeniny na poličkách pěkně ozdobí kuchyni a budou i hezkým osobním dárkem, až půjdete navštívit své kamarády nebo někoho z rodiny.

Na skleničkách s domácími zavařeninami, kompoty, kečupy, okurkami a dalšími dobrotami se budou krásně vyjímat slušivé látkové „čepičky“, kterými zakryjeme kovová víčka. Takto nazdobené sklenice budou pěkně vypadat na kuchyňských policích. Pokud chceme domácí zavařeninu někomu věnovat jako dárek, s látkovou čapkou to bude teprve to pravé.

Veselé návleky na sklenice ušijeme z různých zbytků vzorovaných nebo jednobarevných látek a barevných tkalounů, to vše ozdobíme bílým nebo barevným knoflíkem. Mašličku z tkalounu a knoflík barevně sladíme s látkou, ale tak, aby mezi nimi byl vždy dostatečný kontrast a knoflík s mašličkou ani mašlička s látkou nesplývaly. Čepička nemusí být pouze z látky v celku, ale můžeme ji sešít z různobarevných kousků patchworkovou technikou. Na střed lze také využít kousek látky s pěkným motivem, například obrázkem ovoce (jablka, hrušky, třešní, malin), zeleniny (okurky, rajčete, papriky) nebo hub. Kolem pak přišijeme látku jednobarevnou nebo s drobným dekorem.

REALIZACE: SOŇA HIRSCHOVÁ
FOTO: ANETA HIRSCHOVÁ A MICHAL TVRZ
TEXT: SOŇA HIRSCHOVÁ A IVA TVRZOVÁ

Barevné čepičky na sklenice