Stromek nestromek

 

Když máme malé děti, tak je nákup vánočního stromku samozřejmostí. Jakmile potomci dospějí a založí si svůj domov, zamýšlíme se, jak výzdobu zjednodušit. Co takhle stromeček nahradit nějakým symbolem?

 

To je nápad! Přitom polínka mohou po svátcích skončit v kamnech. Ale pozor! Za vším je přesná práce s metrem a pilou, která vyžaduje trpělivost. Vzdálenosti jednotlivých stupňů se opakují a vodorovnost řezů je tu namístě.

Namalovat stromek zelenou barvou na kus palety a ozdobit ji dřevěnými hvězdami a adventními balíčky bude zábavné a tvůrčí. Ještě ke všemu stromeček nikdy neopadá. A živé rostliny – vánoční hvězdy – nenechají nikoho na pochybách, že jde o skutečné Vánoce.

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Vánoční dekorace:

Hvězda jako vánoční dekorace

Sváteční stolování

Vizovické pečivo

Tradiční i netradiční perníčky

Postarejte se o vánoční stromek

Vzkaz na kulatině

________________________________________________________________________


Vánoční hvězda je docela náročná na péči, nemá ráda chlad ani průvan, je citlivá na příliš mnoho zálivky, chce světlo, ale ne přímé sluneční paprsky. Když se mají vybarvit její listeny, vyžaduje krátké dny. Málokdo vydrží se o ni starat, a tak ji znovu a znovu před svátky kupujeme.


Máte kousek volné zdi, do níž neváháte natlouct pár hřebíčků? Pak je tu nápad přesně pro vás! Do tvaru stromku na zatlučené hřebíčky navěsíme vánoční ozdoby. Nemusí být bílé jako na obrázku, ale bude pěkné, když je bude něco sjednocovat – tvar, materiál nebo barva. Na zkoušku můžeme takhle ozdobit třeba stěnu ve stodole

Větve nejprve sešroubujeme, pak navážeme provázky a potom teprve vruty přichytíme na dřevěnou stěnu. Na kostru z provázků navěsíme ozdoby, ale nepřetěžujeme ji! Volná místa cikcak zaplníme větvičkami.

Text: Martina Lžičařová

Foto: Stars for Europe a Nordic Day

Stromek nestromek