Srdíčka s otisky rostlin


Při výrobě dekorativních přívěsků ze samotvrdnoucí hmoty využijeme hezky tvarované čerstvé rostliny. Stačí pro ně zajít na zahradu nebo na louku.

Se samotvrdnoucí hmotou se pracuje snadno, podobně jako s plastelínou. Do výroby dekorací můžeme proto zapojit i děti, pod naším vedením i ty menší práci zvládnou. Důležitou pomůckou budou vykrajovátka na pečivo, nejlépe srdíčka, ale zvolit lze i jiné tvary. Ideální je mít vykrajovátka v různých velikostech.
Rostliny vybíráme raději ty s pevnějším stonkem, listy i květy, aby kresba ve hmotě byla dobře zřetelná. Přednost dáme drobnějším a více členitým rostlinám, aby otisk v srdíčku nepůsobil chudě.
Hotovými srdíčky provlékneme stužku nebo lýkový provázek a uvážeme mašličku. Můžeme je někomu věnovat samotná nebo jimi doplnit zabalený dárek či kytici, ozdobit dekorativní věnec na zdi nebo zavěsit na delší šňůru a použít jako šperk.

Potřeby

1 samotvrdnoucí hmota (zde zn. Jovi) 2 černá a bílá akrylová barva 3 plochý štětec 4 nůž 5 plastová podložka (stačí i desky nebo pevný sáček) 6 váleček 7 vykrajovátka na cukroví 8 lesklý bezbarvý lak ve spreji 9 sirky nebo špejle 10 čerstvé rostliny

REALIZACE, TEXT A FOTO: ALENA ISABELLA GRIMMICHOVÁ


Komentáře

Napsat komentář


30 dárků od srdce

Alena Isabella Grimmichová

Autorka představuje 30 originálních výtvorů na téma Dárky, Svatý Valentýn, Svátek matek, Dekorace a Vánoce, jimiž můžete udělat radost svým blízkým nebo vytvořit pro sebe netradiční dekorace. Návody různé obtížnosti jsou představeny srozumitelným způsobem krok za krokem a doprovází je bohatá fotodokumentace. Vydalo nakladatelství CPress, 104 stran, 249 Kč.

http://www.albatrosmedia.cz/30-darku-od-srdce.html