Škopek s puntíky


Staré plechové nádoby lze najít téměř na každé zahradě. I když už se nelesknou jako kdysi a je v nich nějaká ta dírka, určitě ještě nepatří do starého železa. Při troše fantazie je proměníte k nepoznání.

Zrenovovaný škopek lze použít například na ukládání různých věcí nebo na květiny. V tom případě bude sloužit pouze jako druhý obal na květináč, ve škopku nesmí stát voda, nátěr by se poničil a rez by prolezla skrz barvu. Nádobu umístěte raději pod přístřešek, na zimu ji ukliďte.

Potřeby

1 stará plechová nádoba 2 drátěný kartáč 3 smirkový papír 4 odrezovač (je-li potřeba) 5 bílá a červená barva na kov (např. Balakryl UNI) 6 štětce 7 hadřík 8 mince 9 tužka 10 malý molitanový váleček nebo houbička na nádobí 11 bezbarvý lak

www.originalvyrobky.cz

REALIZACE, TEXT A FOTO: Lucie Dvořáková


Komentáře

Napsat komentář


Kouzelné proměny
ze starého nové, stylově a s přehledem

Lucie Dvořáková
Albatrosmedia.cz (Cpress), 112 stran, 299 Kč

Vdechněte starým věcem nový život a proměňte je v unikáty! Autorka vás přesvědčí, že i v těch nejobyčejnějších věcech se skrývá kouzlo, které s trochou fantazie a odvahy dokážete objevit i vy. Všechny postupy jsou krok za krokem srozumitelně vysvětleny a doprovázeny bohatou fotografickou přílohou. Proměna starého škopíku je jedním z nich.