Dřevěné korýtko na květiny


Kdo by si nechtěl vyzdobit zahradu, terasu nebo balkón květinami? Určitě každý z nás alespoň jednou zatoužil zasadit je do něčeho zvláštního a neobvyklého.

Tyhle představy bude dokonale splňovat korýtko ze dřeva, protože co by se mohlo doplňovat lépe než dřevo a živé rostliny? Báječně bude vypadat u chaty nebo u venkovské chalupy.

Korýtko na zemi vždy podložíme například dřevěnými špalíčky, z prkna vyříznutou „kolíbkou“ nebo většími kameny, aby nestálo přímo na zemi a nedostávala se do něj zemní vlhkost. Dovnitř pak můžeme nasázet letničky, skalničky či ho pouze naplnit dekorativními kameny. Hlínu sypeme přímo do vydlabané prohlubně, nikdy mezi ni a dřevo nedáváme igelit. Mezi dřevem a igelitem by se držela voda ze zálivky a korýtko by začalo hnít.

Pokud se o korýtko budete dobře starat, každý rok na jaře ho opatříte novým nátěrem a na zimu ho budete schovávat do kůlny, aby se na něm nedržel sníh, vydrží vám více než deset let.

www.originalvyrobky.cz

REALIZACE A TEXT: ZDENĚK LIBERDA
FOTO: LUCIE DVOŘÁKOVÁ


Komentáře

Napsat komentář


BUDEME POTŘEBOVAT

dobře vyschlou kulatinu, nejlépe smrk nebo borovici (délka asi 1 m, průměr nejméně 20 cm), poříz, teslici, větší i menší půlkulaté dláto, motorovou pilu, gumovou palici, kladívko, smirkový papír, štětec, kovový pásek pro zpevnění kulatiny, lazuru nebo bezbarvý lak