Žijeme v zahradě

Rubrika: Inspirace

Uklidili jste kolem domu? Je načase zvelebit zahradu, v níž v létě nejspíš prožijeme podstatnou část dne. A nebudeme tu sami.

Během léta se na chalupách i na chatách setkávají všechny generace. Letos budou venkovské domy v plném provozu, protože většina z nás nevyjede na dovolenou k moři. Zahrady a dvory je proto potřeba zabydlet tak, aby si tu našly své koutky a místa pro zábavu jak děti, tak dospělí.

A protože tu budeme po celou sezónu, vyplatí se vybudovat si tu zeleninovou a ovocnou zahrádku, kde si vypěstujeme vlastní bylinky, zeleninu a drobné ovoce.

 

Bezpečná místa pro hry a relax

Hřiště pro děti zařiďte v místě, kde na něj vidíte z oken kuchyně, ve které trávíte hodně času. Pokud je v polostínu a zároveň se sem nestahuje voda, dejte jim sem houpačku, skluzavku, prolézačku nebo pískoviště.

Nezapomeňte ani na klidné místo pro rodiče a prarodiče, kde by si mohli odpočinout od hlaholení dětí a třeba si v klidu číst.


DOBRÁ RADA

Zahradní hračky musí mít všechny atesty na bezpečnost. A měly by odolávat rozmarům počasí, abyste je nemuseli uklízet pokaždé, když se na obloze objeví mraky.

 

VÍTE, ŽE…

V posledních letech se pereme s nevídaným suchem a s nedostatkem vody. Na venkově během léta nastupují zákazy napouštění bazénů a zalévání. Svlažit se v horkých dnech nám umožní mobilní vířivá vana, koupací sud, vana či sprcha.


Venkovská zahrada má být bezpečná, příjemná a také užitečná


 

Zpevněná plocha před domem zajistí bezpečně usazený nábytek. Větší intimitu vytvoříte rohožemi z bambusových stébel. Pro krásu můžete přidat proutěné koše se zelení. Bella Rose

 


Malé děti berou zahradní práce jako zábavu. Naučte je pečovat o zeleninu a rostliny v zahradě

 


Cestičku k altánu pokrývá pevný a vodopropustný kamenný koberec. TopStone

 


Najděte si místo, kde si bezpečně zacvičíte. Tchibo

 


V parných dnech se můžete svlažit třeba v dřevěné koupací kádi se schůdky. Bednářství Fryzelka

 


Dětský domek Karibu ze smrkového dřeva na 4 nohách, se skluzavkou a provazovou sítí. Cena dle velikosti. Karibu Holztechnik GmbH

 

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Žijeme v zahradě