Zatočte se zvířecími chlupy

Rubrika: Mazlíčci

Pes i kočka jsou vítaným rodinným společníkem, ale kromě radosti sebou často do domácnosti přináší i nepříjemné chlupy, které zůstávají na sedačkách, kobercích nebo oblečení.

 

 

Pokud máte doma pejska nebo kočičku, tak se musíte smířit, že váš byt bude obzvláště v období línání plný chlupů. Těch od dlouhosrstých miláčků se zbavíte poněkud lépe. Chlupy krátkosrstých plemen se ale dokáží do koberců i do vašeho oblečení pěkně „zapíchnout/ a odstraňují se poměrně pracně.

 

Kartáč na psí srst Dyson

Vysavače
Určitě je dobré omezit v bytě plochu koberců. Ty se i s těmi nejlepšími vysavači těžko vysávají. A obzvláště pokud máte doma alergika, tak je vhodné nákup koberců zvážit. Ideální jsou ty, které můžete jednoduše vyklepat, a nemají dlouhý vlas, takže se dají dobře vysát.
Pořiďte si vysavače se speciálním kartáčem nebo nástavcem na vysávání zvířecích chlupů (Bosch, Philips, Gorenje). Můžete mít i nástavce, které vysávají přímo srst psa (Dyson). Samočistící kartáč na srst vyčesává chlupy ze srsti vašeho psa a nasává je dříve, než se rozptýlí do prostoru. Psi se většinou vysavačů bojí, ale pokud je natrénujete již od štěněčího věku, můžete speciální nástavce z luxu použít i přímo na ně.

 

Aku koště Karcher

Smetáky a kartáče
Na trhu najdete i speciální smetáky a aku košťata, pro tyto účely navržené. Například zametací stroj KÄRCHER K 55 Pet Plus disponuje ergonomickým držákem pro lepší držení a manipulaci, teleskopickou tyčí s pohodlným nastavení její délky, výkonnějším akumulátorem a širším záběrem. Odnímání kartáče se provádí stisknutím tlačítka, má jednoduché a hygienické čištění. Aku koště se zapíná a vypíná nožním spínačem. Smetáky a kartáče s pryžovými štětinami rychle a snadno odstraňují vlasy, jemné nečistoty a zvířecí srst z podlah, ze sedadel, koberců, čalounění. “Kouzelný” kartáč má jemné pryžové štětiny, které spolehlivě zachytí veškeré zvířecí srst. K očištění kartáče postačí nečistoty odstranit rukou a pak ho stačí jen opláchnout vodou.

 

Pečující rukavice s drátěnými zuby s kuličkami 18x24 cm

Rukavice a spol
Měli byste uvažovat také nad speciálními lapači a rukavicemi proti zvířecím chlupům. Na trhu je řada pomůcek, které obsahují třeba proužky plyše, na které se dobře lepí zvířecí chlupy. Skvělým pomocníkem především pak na textilní a čalouněný nábytek jsou také speciální rukavice na pohodlný úklid chlupů:
Novinkou je elektrostatická rukavice SwiPets, která odstraňuje středně dlouhé a dlouhé chlupy, které po sobě psi a kočky zanechají. Patentovaná lepkavá vrstva vytvoří elektrostatický náboj, který umožní zachytit všechny zvířecí chlupy tak, že je poté můžete bez problému sebrat a vyhodit.
Rukavice SwiPets snadno odstraní zvířecí chlupy z nábytku, textilií a z jiných, těžko přístupných míst, kam jiné produkty nedosáhnou. Rukavice se dají prát v pračce, takže je můžete používat znovu a znovu. Po vyprání nechte uschnout na vzduchu. Rukavice je pouze na pravou ruku. Jedna velikost padne všem.

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: KRMIVA PUČÁLKA, KÄRCHER, MŮJ MAZLÍK, MALL, VILEDA, LAMPA, GORENJE, QUICK STEP

 

Zatočte se zvířecími chlupy