Když je psí počasí…

Rubrika: Mazlíčci

Každý z nás již někdy viděl malého pejska oblečeného do svetříku. Obvykle to bývá v chladném sychravém počasí, kdy by ani psa nevyhnal.

Zejména u psa s krátkou srstí nebo přímo z kategorie naháčů (čili bezsrstých psů) je nezbytné, aby při přechodu z pokojové teploty do mrazivého počasí, byl oblečený. V místech, kde má pes slabé osrstění (bříško, třísla), není žádná chlupová termoizolační vrstva, která by teplo udržela. Proto se psi, kterým je chladno, choulí do klubíčka a také se klepou. Třes svalů vytváří teplo, které ale bývá nedostatečné – zvláště, pokud se pejsek nemůže pohybovat, nýbrž uvázaný před obchodem čeká na svého pána.
V takovém případě je lepší pejska před odchodem na procházku navléknout do teplého nepromokavého oblečku. Svetřík nebo kabátek by ho však nikde neměl škrtit ani mu odstávat. Hlavně je důležité, aby pejsek měl záda celá krytá – krátké bolerko je nedostačující. Vždyť pejskovi musí obleček padnout jako jeho druhý kožíšek! Nejvhodnější je vesta či kombinéza, která kryje hrudník, břicho a záda. Někteří pejsci nemají problém ani s obutím, které je chrání před poraněním tlapek a kontaktem se solí, jíž se stále ještě leckde sypou namrzlé a zasněžené cesty.

Text Martina Lžičařová, foto Shutterstock

Když je psí počasí…