Pamlsky pro mazlíčky

Rubrika: Mazlíčci

Pro domácí mazlíčky máme velkou slabost. Sdílejí s námi své životy, proto je díky nim i ten náš úplný. Aby byli zdraví a dobře prospívali, potřebují vhodnou potravu.

pro dobrou kondici pes potřebuje pohyb a kvalitní krmivo (Tchibo)

Požadavky domácích mazlíčků na potravu jsou velmi odlišné v průběhu jejich života a my ji proto musíme upravovat podle momentálních potřeb zvířete. Běžně postačí, když si v obchodech vybereme granule a konzervy odpovídající druhu zvířete a jeho věku. Nejsme-li si jisti nebo pokud náš mazlíček onemocní, poradíme se s veterinářem a stravu mu změníme nebo upravíme.

Mláďata potřebují více jíst

eukanuba adult large breed lamb je kompletní a vyvážené krmivo pro velká plemena od 1 do 6 let stáří (eukanuba)

Kočka i pes vyrostou nejvíce za život během prvního roku života. V tomto období potřebují až třikrát tolik energie a živin, než jich zúročí jako dospělí jedinci. Kolem čtyř až pěti měsíců se potřeba potravy radikálně sníží, ale stále ještě zůstává vyšší než u dospělého zvířete. Například pes doroste do dospělé velikosti v době od osmi měsíců do dvou let, záleží na druhu plemene.

Mláďata obecně potřebují více kvalitních bílkovin, proto kupovanou stravu doplňujeme o vejce, mléko, maso a tvaroh. Když si mazlíčky přineseme domů, ve většině případů již přijímají tuhou stravu. Nesmíme podlehnout dojmu, že štěňata i koťata mají neustále hlad. Musíme se ukáznit a nepřekrmovat je.

Masité hovězí granule carnis se zeleninou pro dospělé kočky (Mountfield)

Důležitý pro ně je dostatečný příjem vápníku, fosforu a dalších důležitých prvků a živin. Tento problém za nás vyřešili výrobci krmiv, proto postačí sledovat informace na obalech krmných směsí a konzerv nebo si zavolat přímo k výrobci. Zatímco mláďata krmíme třikrát až čtyřikrát denně, dospělá zvířata by měla dostávat potravu jednou nebo dvakrát za den.

Novinky pro mazlíčky

zdravý snack má zklidňující účinky a je vhodný pro prevenci srdečních chorob způsobených vysokou mírou stresu (brit)

Na trh právě přichází novinky, které potěší hlavně páníčky malých psích plemen, a to řada produktů Petit od značky Brit. Dále to je rozšířená řada krmiva Carnis pro psy a kočky, kde nově najdete například 10 kg balení křupavých granulí s jehněčím, hovězím i drůbežím masem, navíc s přídavkem zeleniny nebo i rýže. Kočky potěší hovězí granule se zeleninou nebo šťavnatá hovězí konzerva s játry. Výrobky koupíte například v prodejnách Mountfield.

Kočky si také pochutnají například na nových granulích Friskies Crunchy & Soft. Je to 100% kompletní vyvážené krmivo, které nabízí dvě různé textury granulí. Obsahuje křupavé granule pro udržení zdravých zubů a dásní a také měkčí a jemnější granule, které poskytují výživu navíc. Jsou bohatší na maso, bílkoviny a vitamin D, což napomáhá udržovat pevné svaly a silné kosti.

Výrobky jsou kvalitní, mají vysokou výživovou hodnotu a jsou doplněné o optimální množství vitamínů, mastných kyselin, rostlinných olejů, vlákniny a L-karnitinu.

www.mountfield.cz, www.purina.cz, www.eukanuba.cz, www.krmivo-brit.cz

text: Helena Štětinová
foto: Shutterstock , Tchibo a archiv firem

Pamlsky pro mazlíčky

Pamlsky pro mazlíčky