Zahrajte si!

Rubrika: Zahrada

O víkendech nás čeká na chalupách a chatách i kolem nich spousta práce. A když je hotovo, uložíte se na gauč nebo na lehátko a odpočíváte? Máme pro vás jinou variantu relaxace.

Na minibowling stačí jakákoliv rovná plocha

Místo polehávání a lelkování si přece můžete na posečeném trávníku nebo na dvoře zahrát nějakou hru! Že už jste si vyrobili ruské kuželky, nebo často vytáhnete ven z kůlny pingpongový stůl a uspořádáte se sousedy turnaj? Výborně! Ale s naším tipem si můžete zábavu ještě zpestřit. Vybírat můžete dokonce ze šestadvaceti her. Vedle již zmíněných je to minigolf, bowling, pexeso, člověče nezlob se, šachy, dáma, mlýn, vrchcáby, pétanque, kroket, kroužky, mikádo, kuličky atd.

Drá-kula je sada her na principu biliáru; mohou se hrát venku i pod střechou

I v pokročilém věku si můžeme hrát jako malé děti!

Když si na internetu zadáte www.zahradnizabava.cz, objevíte v seznamu i nové hry, které se můžete naučit. Připomeňme například Hookbruč, složeninu tří her (kroužky, discgolf a golf), nebo nejnovější hru Drá-kula, což je netradiční kulečník. Také se můžete s dětmi učit z dřevěných kostiček skládat nová slova, podobně jako v oblíbené stolní hře scrabble. A ještě se při tom projdete.

S dominem u dědy na zahradě se vnoučata možná naučí počítat…

Pokud se vám jednoduchý návod, který je na internetu u každé hry uveden, nebude zdát srozumitelný, vyrazte do Zlonína, kde najdete po předchozí domluvě všechny hry v plenéru. Obec leží asi 12 kilometrů od pražského nákupního centra Letňany směrem na Mělník. Při nákupu lze dojednat osobní odběr i zásilkovou službu.

Na vaše přání

K šachům, jejichž velikost se pohybuje od 20 do 40 cm, si můžete dokoupit i šachovnici z různých materiálů

Spolu se všemi potřebami pro hry – kameny, figurkami, koulemi, kuličkami a dalšími, většinou dřevěnými součástmi, můžete ve Zloníně získat i vhodné hřiště. Ale nic vám nebrání udělat si je i sami. Vše po domluvě s výrobcem, který podle vašeho přání hru upraví, nebo dodá její součásti v jiných barvách.

TEXT: MARIE RUBEŠOVÁ
FOTO: ARCHIV STOA

Zahrajte si!

Zahrajte si!