Zahradní krby – praktický a estetický doplněk vaší zahrady

Rubrika: Market

Nejoblíběnější rohová sestava zahradního krbu Atlas. Dva stoly po stranách zajistí bohatý odkádací prostor.

Máme za sebou dva roky s kovidem. Jedním z mála pozitivních důsledků tohoto neveselého období plného lockdownů a komplikovaného cestování, byl návrat k cestování po vlasti a hlavně na vlastní zahrádky, chaty a chalupy.

Zahradní krb Atlas s douzovacím komínem. S tímto doplňkem lze nejenom grilovat… .

Rodinná slavnost či jiná společenská událost se tak často odehrála právě na vlastní zahradě. A také příprava pohoštění nebo obyčejné společné opékání buřtů či grilování. Při těchto příležitostech je pomocníkem přenosný zahradní gril nebo stále populární stavebnicový zahradní krb. Ani nejdokonalejší přenosný plechový gril nevytvoří se zahradou přirozený, odolný a trvalý celek. Oproti tomu zahradní krb se svojí přirozenou solidní hmotností, tradičním tvarem a přírodním povrchem může v zahradě vytvořit harmonicky vyvážený doplněk stejně jako např. jezírko, lavička či jiný prvek zahradní architektury.

I v oblasti zahradních krbů se s časem mění požadavky zákazníků, a přestože se nejedná o produkt podléhající snadno módním trendům, lze pozorovat po letech upřednostňování některých materiálů, povrchů, velikostí a barev. Jak se mění materiály při stavbách domů, tak se přirozeně majitelé těchto domů přiklánění k vhodnějším materiálům a povrchům. Proto byla např. dříve nejoblíbenějším materiálem krbových střech měď. Postupně se však čím dál více zákazníků přiklání k nerezi a i k černému lakovanému plechu. Celobetonové krby se těší také stále oblibě z důvodu tradičního vzhledu, příznivé ceny a robustní konstrukci. Podobné je to i s povrchy a velikostí. Roste zájem o rozměrnější a i cenově náročnější rohové sestavy a nejen o vymývané povrchy, ale i povrchy otryskané. Rovněž se více využívají hodnotnější materiály jako je žula, šamot, keramika atd.

Zahradní krb Astra a jeho atypické krbové provedení.

Zahradní krb Paleo s kamenným obložením. Zde vidíme obložení Porfyr, ale můžete jej mít i z křemence.

Při výběru zahradního krbu se lze řídit požadavky, které na krb máme. Jaký máme k dispozici prostor z hlediska velikosti a tvaru /rohová sestava, rohové provedení, běžné přímé provedení krbu/? Chceme krb pouze pro běžné grilování nebo využijeme i douzovací nástavbu? Chceme využít krb i na běžný oheň s otevřenými plameny nebo jen na dřevěné uhlí či grilovací brikety? Potřebujeme také odkládací plochu, stolek ze stejného materiálu? Pokud si zodpovíte tyto a další podobné otázky, zjednodušíte si výběr výrobce, dodavatele i konkrétního typu a provedení. U tradičního dodavatele těchto krbů Zeleného údolí všechna tato doporučení k výběru uplatníte.

Dobře vybraný zahradní krb zcela přirozeně splyne se zahradou a vytvoří příjemné zákoutí umožňující venkovní grilování či pouze uklidňující kulisu otevřených plamenů pro vaše zahradní párty.

Autorizovaný prodejce zahradních krbů: Zelené údolí.cz

Komerční prezentace

Zahradní krby – praktický a estetický doplněk vaší zahrady