Zahradní jezírko na jaře aneb zprovoznění po zimě

Rubrika: Market

Nejhezčí pohled na jezírko je na jaře. Vše se probouzí a zelená, někdy bohužel i voda v jezírku, a to nám ten jarní kolorit trošku kazí. Od důkladné jarní údržby se odvíjí strasti a slasti s jezírkem po zbytek sezony.

Ale kdy začít s jarní údržbou zahradního jezírka? Jaro se neřídí kalendářem a jistě si vzpomenete na zimní počasí v dubnu, a naopak jarní v březnu. S jarním zprovozněním začneme tehdy, kdy teplota vody stabilně (několik dní) neklesá přes den pod 10 °C. V tu dobu přichází naše chvíle a hurá do toho.

Před spuštěním filtračního okruhu zkontrolujeme a očistíme čerpadlo, UV lampu, sání z jezírka a skimmer. Filtrace v jezírku je velmi důležitý prvek, který pomáhá udržet čistou vodu. Přes zimní období nahromaděné nečistoty odstraníme z jezírkové folie či dna síťkou nebo jezírkovým vysavačem. S dočištěním dna od vláknitých řas a listí nám pomůže ATTACK POND. Při zapnutí filtrace nadávkujte startovací bakterie FILTER POND. Ze zkušenosti doporučujeme jednu polovinu aplikovat do jezírka a druhou do filtrace. Optimální teplota vody je nad 10 °C, čím je teplota vyšší, tím bakterie v jezírku rychleji rozjedou biologickou rovnováhu. Ryby z jara krmte velmi střídmě, pokud jezírko nemá zaběhlou biologickou filtraci a začnete více krmit, voda se přesití živinami a rozrostou se v jezírku řasy. Pokud během jara i přesto začnou růst dlouhé vláknité řasy, použijte osvědčený přípravek na řasy v jezírku KATA POND nebo SUPER POND, předejdeme tak jejich rozbujení a následným problémům s vláknitou řasou po zbytek sezóny.

 

Tak a opět se můžeme kochat tím okouzlujícím pohledem na jezírko na jaře.

Příjemné nejen jarní chvíle u vody, přeje Home pond

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komerční prezentace

 

Zahradní jezírko na jaře aneb zprovoznění po zimě

Zajímavé