U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY PROSINCOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: Příště | Autor:

* Domorodci podporují chalupáře . V okolí Poličky se místní obyvatelé rozhodli podpořit chalupáře v jejich snahách o uchování tradičního koloritu zdejších vesnic a staví si k trvalému bydlení nikoliv vily, ale roubenky!

* V Krkonoších bývají kruté zimy. Víte, že v zapadlých koutech si tam pro jistotu, ještě než chalupa zapadla sněhem, pořizovali rakev? Co kdyby se něco stalo se starým hospodářem na vejminku? My vás pozveme do chalupy v Krakonošově zahrádce.

* Nový lesní zákon je aktuální nejen pro správce jednotlivých polesí, majitele lesů a myslivce, ale i pro ty, kteří lesem jen rychle projdou nebo projedou. Je proto vhodné si jej opět připomenout.

* Techniku suché jehly se naučíte v rubrice o domácí dílně. Možná zjistíte, že tato nenáročná výtvarná technika člověku zpříjemní dlouhé zimní večery lépe než některé televizní programy.

* Poctivá prkenná podlaha – to je krásné stylové, ale někdy trošku nepohodlné dědictví nových majitelů chalup. Jaké bývaly v historii a co si s nimi počít? Obojí si přečtete v rubrice o stavení.

* Poznáte zvláštní betlémy. Jako již tradičně se v prosinci můžete inspirovat náměty, které vám mohou zpříjemnit vánoční pohodu. Také navštívíme akademického malíře Josefa Jíru, který vyrábí zvláštní betlémy.

* Poradíme s pokojovými květinami . Kromě toho se již v těchto chladných dnech zamyslíme nad tím, čím příští rok ve své zahradě můžete “rozzářit” jinak trvale zastíněná místa.

* Vařit se bude po staročesku . K tomu ale přidáme i jednu mysliveckou specialitu a připravíme si rybí polévku po skandinávském způsobu, která, jak doufáme, bude chutnat inašinci.

* Představíme víno jako lék , nabídneme k vyluštění již tradiční křížovku a čekají vás i další zajímavosti, které k nadcházejícím Vánocům mají docela blízko.

* V prosincovém čísle uveřejníme také rejstřík článků, které vyšly v letošním roce.

Z NABÍDKY PROSINCOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…