U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABIDKY BŘEZNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: Příště | Autor:

Navštívili jsme ženu, která po návratu z ciziny spolu se synem odešla z Prahy bydlet na venkov a její dům je dnes plný zajímavých a roztodivných předmětů.

* Většina domů na venkově má sice vlastní studnu, ale voda v ní obvykle nesplňuje normu pro pitnou vodu. Co z toho také plyne, se dozvíte v rubrice věnované problémům venkova.

* Prudké jarní tání a jarní deštíky s sebou přinášejí nebezpečí záplav. Hlavním tématem právní rubriky proto bude zákon o ochraně před povodněmi.

* Pojištění rekreační nemovitosti již není “luxusem”, nýbrž téměř nezbytností, o čemž se vás pokusí přesvědčit rubrika o financích.

* Seriál o životě v obcích zajímavých jmen bude pokračovat návštěvou v Mrtníku.

* Architekt a stavitel vám poradí s budováním a opravami ohradních zdí a zídek, dále připomeneme techniku zdění z cihel a omítání. A také doporučíme postup při nálezu staré zdobené omítky.

* V rubrice o domácí dílně přineseme inspiraci pro zhotovení jednoduchého a přitom velmi dekorativního měřiče času slunečních hodin. Budou zde i rady, jak se dobře vyznat mezi méně obvyklými typy vrutů.

* V interiéru tentokrát sklopíme oči k zemi a zamyslíme se nad koberci, které ani na chalupě nesmějí chybět, ale musejí jí slušet.

* A protože se blíží jaro, pozveme vás ina procházku. Kdysi si ji lidé neuměli představit bez hůlek zvaných špacírka. Budete se divit, kolik zajímavostí kolem vzniku takových holí existuje.

* V zahradní rubrice poradíme těm, kteří mají pozemek v lese, a také se zastavíme v soukromé botanické zahradě.

* Vařit budeme tentokrát podle valašských a slováckých receptů.

* Kromě toho vás čekají zajímavosti o přírodě, společenské hrátky s naší křížovkou a mnoho jiného zajímavého čtení, které k víkendu na chatě a chalupě patří.

V příloze PLUS vám příště nabídneme ukázky střešních krytin stavebně i stylově vhodných pro naše venkovská obydlí. Správně zvolená krytina totiž chalupu, domek nebo chatu nejen chrání, ale také zdobí.

Z NABIDKY BŘEZNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…