U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

LIDOVÉ OBYČEJE A NÁPADY pro šikovné ruce

Kategorie: Inspirace | Autor:

Dozvěděli byste se rádi něco o tradicích, které se vážou k jednotlivým ročním obdobím či událostem, zkusili si vyrobit některé zvykoslovné předměty, připravili v kuchyni tradiční pokrmy nebo si s dětmi zahráli hry našich dědů a pradědů? V nakladatelství Computer press vyšla série čtyř knih s názvem Lidové obyčeje a nápady pro šikovné ruce s podtituly Jaro, Léto, Podzim a Zima, v nichž to vše najdete.

Například v první knize, věnované jaru, se přesně dozvíte, jak to je vlastně s Velikonocemi, o nichž máte možná jen kusé znalosti. Autor Martin Bestajovský velmi čtivou formou vysvětluje například názvy, jako jsou Popeleční středa, Kýchavná či Smrtná neděle, Velký pátek atd.; najdete tu data Velikonoc na 100 let dopředu, naučíte se plést pomlázku i zdobit vajíčka, podle receptů si připravíte třeba oukrop, lepenici nebo pučálku a s nostalgií si připomenete dětské hry jako Čáru, Honzo vstávej nebo Čáp ztratil čepičku. Stejně zajímavé čtení najdete i v dílech Léto, Podzim a Zima.

Cena jednotlivých knih je 197 Kč. Knihy koupíte v knihkupectvích nebo si je můžete objednat na www.knihy.cpress.cz, distribuce@cpress.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 555 513.

LIDOVÉ OBYČEJE A NÁPADY pro šikovné ruce