U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

www.chatar-chalupar.cz

Kategorie: | Autor: Martina Lžičařová

Milí čtenáři, u každého lednového úvodníku vážím slova víc než kdy jindy. Nevím, jestli napětí, které při jeho psaní pociťuji, je způsobeno panikou, kterámě zachvacuje při pomyšlení, že jej nedejbože zkoumáte stejně podrobně jako novináři novoroční prezidentský projev, anebo z očekávání, že bych měla přinést nějakou zásadní myšlenku. Budu se držet osvědčeného postupu a začnu bilancovat.

Rok 2009 nás v redakci navzdory panující hospodářské krizi potěšil. Čtenost i prodej časopisu vzrostla a časopis v průběhu roku ztloustnul až na rekordních 128 dubnových stránek a i v dalších měsících příliš nezaostával. Je tedy jasné, že tento ročník zabere na polici mezi ostatními svázanými příbuznými zase o kousek místa víc než ten předešlý. Na druhou stranu všichni dobře víme, že situace na inzertním trhu, která je pro život časopisu stěžejní, a potažmo i na trhu práce, jež má na kupní sílu lidí největší vliv, je silně rozkolísaná. Radujeme se proto velmi, velmi opatrně, zůstáváme při zemi a střízliví. Pro vás, čtenáře, by mělo být povzbudivé, že cena časopisu zůstává stejná a že se stále pilně snažíme být po obsahové stránce ještě lepší. Tak a teď je čas na nový odstavec, protože se právě chystám odstartovat 42. ročník časopisu Chatař chalupář.

Na letošní rok jsme do vaší nejoblíbenější rubriky Návštěva naplánovali moc hezké kousky, těšte se! Jako první chod roku 2010 posíláme čtyři reportáže. Jedna je z chaloupky nedaleko Litomyšli, jejíž majitelé tvrdí, že uvnitř straší, a další tři jsou shodou okolností z jižních Čech. Hned v úvodu návštěva rozlehlé usedlosti u Českého Krumlova, na stránkách Speciálu zastavení ve statku, kde si majitelé instalovali tepelné čerpadlo, a v rubrice Zahrada čeká procházka na Jindřichohradecku po dunách, provoněných keříky lýkovce.

Pokud se ptáte, zda jsme něco změnili, nasměruji vás hned o stránku dál. Přáli bychom si, abyste nám spolu s dopisy posílali i obrázky z vašich chat a chaloupek a nejenom z nich. Myslím, že bychom si tak mohli společně užít docela prima zábavu! Úspěšný rok 2010 přeje

O autorovi| Martina Lžičařová, šéfredaktorka

www.chatar-chalupar.cz