U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

TROCHU JINÉ BAZÉNY

Kategorie: Voda v zahradě speciál | Autor: IVA TVRZOVÁ

Malému masážnímu bazénku se také říká whirlpool nebo spa. Jde o nadzemní bazének zhruba o průměru dva metry, v němž jsou na různých místech zabudovány různé druhy hydromasážních a vzduchových trysek, které příjemně masírují vaše tělo. Vy sedíte nebo ležíte, bavíte se, relaxujete. Koupel v teplé vodě v kombinaci s vodní a vzduchovou masáží uvolňuje namožené svaly a klouby, zlepšuje krevní oběh, odplavuje stres.

   Masážní bazény jsou většinou z pevné skořepiny (v různých barvách), s ergonomicky tvarovanými sedátky či lehátky, z nichž každé je vybaveno jinými masážními tryskami. Bazénky jsou dimenzovány pro dvě až osm osob. Z vnější strany se skořepina obkládá dřevem nebo jeho imitací. Bazének může být ještě vybaven digitálním ovládáním, podvodním osvětlením (i barevným), aromaterapií, ozonizací, audiosystémem s reproduktory, vyhřívaným sezením, podhlavníky či dezinfekčním systémem. Na zakrytí v době, kdy se nepoužívá, slouží pevný kryt. Skořepinové bazény nabízí řada výrobců.

   Jednodušší a levnější variantou jsou masážní bazénky nafukovací nebo z pěnové hmoty. Oboje snadno přenesete a postavíte na libovolné místo. Bazénky Softub z měkké pěnové hmoty mají povrch z vinylové textilie, nafukovací bazénky Oáza Pool nafouknete pomocí ovládací jednotky. Napustíte vodou a zapojíte do elektrické zásuvky. O vše se už postará mimo stojící čerpadlo s topením. Bazénky jsou kruhové, podle velikosti určeny pro jednu až šest osob. I v nich si užijete masážní proudění vody a bublinek.

   Skořepinové, pěnové i nafukovací bazénky se dají i na zahradě používat celoročně. Jejich materiál odolává extrémním teplotám a vám v teplé vodě zima nebude. Mohou být samozřejmě umístěny i v interiéru, nebo na zahradě zastřešeny.

www.bazeny-brandejsky.cz,

www.bazenynamiru.cz,

www.desjoyaux.cz,

www.aquamarinespa.cz,

www.pdcspa.cz,

www.nordicspa.cz,

www.marimex.cz,

www.shop.marimex.cz,

www.softub.cz

O autorovi| TEXT: IVA TVRZOVÁ

Popisy k obrázkům

Nafukovací masážní bazének Oáza Pool (Marimex)

Skořepinové masážní bazény nabízejí různě tvarovaná sedátka a lehátka a nejrůznější kombinace trysek (Aquasport CZ)

Ve skořepinovém bazénu se příjemně relaxuje i s přáteli (Aquasport CZ)

Autor fotografií: FOTO: ARCHIV FIREM

TROCHU JINÉ BAZÉNY