Vyznáte se v půjčkách na bydlení? Poradíme, jaké alternativy existují

Rubrika: Market

Bydlet ve vlastním bytě či rodinném domku by chtěl asi každý. Sny se mají plnit a většinou se nejedná o nijak nereálnou záležitost. Největším problémem bývá samozřejmě financování celé stavby či nákupu nemovitosti, případně bytu. Jen málokdo má na svém účtu dostatek finančních prostředků, aby všechno bez problémů zvládl. To ovšem nevadí, jelikož v současnosti není problém využít hned několika výhodných úvěrů. Jakých? Nepřestávejte číst, prozradíme vám to.

Hypotéka jako nejfrekventovanější řešení
Drtivá většina lidí sáhne při financování bydlení po hypotéce. Není se čemu divit, jelikož se jedná o dlouhodobý účelový úvěr, který byl za tímto účelem stvořen. Hypoteční úvěry se vyznačují především velmi dlouhou dobou splatnosti pohybující se kolem 30 i více let. Splátky se pohodlně rozloží, a dlužník je tak schopen splácet. Aktuální úrokové sazby se pohybují těsně nad hranicí 2 %. Určitě je ale dobré volit především spolehlivého poskytovatele, přičemž po uplynutí fixační lhůty lze banku změnit.

Úvěr ze stavebního spoření
V podstatě jej lze využít ve dvou podobách. U obou je zapotřebí být obezřetný. Ostatně v současnosti se může vyznačovat nástrahami i zdánlivě obyčejná krátkodobá půjčka. Pokud máte naspořeno, pak můžete získat standardní úvěr ze stavebního spoření. V opačném případě je třeba vsadit na překlenovací variantu. Počítejte s tím, že u ní přeplatíte poněkud více peněz.

Státní půjčky pro mladé
Ze státního fondu pro rozvoj bydlení byly až do 31. 7. 2018 evidovány přihlášky k získání půjčky v rámci dvou programů. Získat bylo možné 150 000 na rekonstrukci a 600 000 na stavbu objektu. Aktuálně míří do Poslanecké sněmovny PČR návrh, který počítá až s dvojnásobnými státními úvěry.

Nebankovní půjčky? Ano, ale…
Další volbou je nebankovní půjčka na bydlení, kterou poskytují mnohé nebankovní společnosti. U té je ovšem zapotřebí počítat s vyššími přeplatky. Rychlost poskytování bude ale nejspíše nejvyšší.

 

 

Komerční prezentace

Vyznáte se v půjčkách na bydlení? Poradíme, jaké alternativy existují