Sezóna absorbérů vlhkosti nekončí !

Rubrika: Market

Těšíte se již na příchod teplých jarních dnů? Chystáte se uložit „vypotřebované“ absorbéry vlhkosti do sklepa nebo skříně? Myslíte si, že jaro a léto jsou měsíce, kdy pohlcovače vlhkosti nepracují? Na tyto otázky se Vám pokusíme odpovědět a přidáme ještě něco navíc…

Ano, větrání a vpouštění teplého, zdravého vzduchu do obytných prostor je potřebné a zdravé. Co se však stane, když prohřátý vzduch dopadne na studené stěny? Některé trvale neobývané části domu nevytápíte celou zimu na pokojovou teplotu. Stěny jsou pak chladné a po dopadu teplejšího vzduchu se začnou rosit. Pokud se Vám bude zdát, že je vlhkosti s příchodem jara i více, není to jen zdání.

Doporučujeme tedy s úklidem absorbérů vlhkosti nejen počkat, ale raději to vůbec nedělat. V jakém prostředí vlastně žijeme. 85 % času trávíme v uzavřených prostorách a z toho 70 % v našem domě nebo bytě. Vlhkost je všude kolem. Není pouze v místech s žádnou nebo omezenou ventilací, jako je garáž, komora nebo spižírna. Je i v obytných prostorách jako je ložnice, obývací pokoj, kuchyně, toaleta nebo koupelna.

Ano, vlhkost se dostane i do šatníků, komor a na chalupách i do málo větraných prostor! Nadměrné množství květin může být rovněž zdrojem problémů od nadbytečné vlhkosti.

 

2 litry vody v podobě vzdušné vlhkosti vyprodukujeme denně vařením a 2 litry koupáním a sprchováním! Živé květiny vyprodukují až 0,5 l vzdušné vlhkosti denně. Další vlhkost vzniká praním a sušením prádla… To, že dosud nemáme přímé problémy s nadbytečnou vlhkostí, se ale může projevit např. větší náchylností k nachlazení a zvyšuje se riziko onemocnění a alergií.

Těmto problémům bychom proto měli předcházet efektivním řešením, které chrání náš majetek a pomáhá vytvářet zdravé životní prostředí v našem domě. A to nejen v zimních měsících, ale jejich celoročním používáním. Doposud jsme se setkali pouze s pohlcovači, které nebyly nijak vzhledné a hodily se spíše do garáže, pod skříň, prostě se někde schovaly. Air Max Ambiance se díky atraktivnímu vzhledu a designu hodí do každé místnosti. Air Max Ambiance je navržen především pro viditelné umístění v prostorách domu nebo bytu, jako je ložnice, obývací pokoj, kuchyně, toaleta nebo koupelna, kde nám pomáhá vytvářet zdravé životní prostředí po celý rok.

Umístění atraktivních absorbérů air max na viditelných místech. Nejsou rušivým elementem, vhodně doplňují i moderní design dnešních domácností.

 

Z důvodu jedinečně navržené cirkulace vzduchu Air Max Ambiance absorbuje vlhkost rychle a reguluje obsah vlhkosti v našem domě na optimální úroveň. S Air Max Ambiance předcházíme problémům od nadbytečné vlhkosti. Ve spojení s jemně parfemovanými tabletami, které okolní vzduch příjemně provoní, jsou Absorbéry Ambiance vhodným a především zdravým doplňkem, který pracuje bez nároků na energie, bezhlučně a je šetrný k životnímu prostředí.

 

Přístroj Ambiance je navržen tak, aby kolem tablety, která je součástí balení (100g, 500g), proudil vzduch co nejefektivněji a docházelo tak k absorpci nadbytečné vlhkosti. Ta se pak hromadí ve spodní části přístroje, ze které nevyteče. Tablety jsou vyrobeny z přírodního materiálu, který redukuje vysokou relativní vlhkost v uzavřených prostorech na zdravých 55–60 %.

TIP

Jestliže se nadbytečná vlhkost již projeví (např. v podobě rosících se okenních tabulí), doporučujeme hlavně v místnostech, kde není pohyb, podpořit ventilaci vzduchu třeba obyčejným ventilátorkem. Ten zapneme do časovací spínací zásuvky a necháme 5–6x za den asi 5 minut běžet. Výsledek je nad očekávání!

 

 

 

 

 

Komerční prezentace

Save

Sezóna absorbérů vlhkosti nekončí !