Budujete na chalupě koupelnu? Poradíme vám, jak na to

Rubrika: Market

Ve starých chalupách kdysi koupelna nebyla. Lidé se myli v neckách, u vodovodní pumpy nebo prostě v řece. Ne každý ale touží zachovat zažitý model i dnes. Většina z nás si jezdí na chalupu odpočinout a nechce si každý den ohřívat vodu na mytí na kamnech. Patříte k nim i vy? Poradíme vám, jak nejlépe koupelnu na chalupě zařídit a vybavit.

1. Vyberte pro koupelnu vhodné místo

Nejdůležitější je vybrat vhodné místo. A protože naši předci nebyli při stavbě chalupy tak velkorysí na prostor, jako jsme dnes při stavbě domu my, mnohdy se stává, že při výstavbě koupelny bojujete s místem. Budoucí koupelna tak často bývá umístěná do prostoru původních chlívků, komůrek, chodbiček a nejmenších místností. Problém může nastat s vlhkostí v původní místnosti (a novou koupelnou ji jen podpoříte), tudíž je nezbytné, abyste budoucí koupelnu správně odizolovali. Odborníci také doporučují stěny uvnitř očistit a napenetrovat.

2. Přiveďte vodu a dobře promyslete rozmístění vybavení

Jakmile si ujasníte místo, začněte řešit přívod vody a elektroinstalaci. V komůrce ani chlívku běžně nic takového nebylo. Jakmile toto vyřešíte, prostor místnosti si dobře prohlédněte a správně přeměřte. Následně promyslete, kam umístíte sprchový kout, který se do malých prostor hodí více než vana, umyvadlo, toaleta, koupelnové skříňky, bojler na vodu a případně i pračka.

3. Při zařizování se zaměřte na přírodní materiály

Třetí, velmi příjemnou fází je zvolit správný styl, do kterého budete místnost ladit. Koupelně na chalupě nebude slušet stejný styl, jako máte doma, a byla by to vlastně i škoda ochudit se o možnosti, které se vám nabízejí. Zapomeňte tedy na modernu a nechte se okouzlit přírodními materiály – kameny, dřevem, kameninovou dlažbou, cihlami, klasickou bílou omítkou nebo keramikou ve stylu retro. Jako dekoraci můžete vybrat tkané podložky, jež jsou zároveň praktické, různé kameny, sušené květiny a samozřejmě svíčky. Vaše koupelna na chalupě tím získá své kouzlo.

Potřebujete poradit s výběrem produktů ve stylu retro? Obraťte se na český e-shop Sanitino.cz, který se na odborné poradenství specializuje.

Komerční prezentace

Budujete na chalupě koupelnu? Poradíme vám, jak na to