Vyvýšené záhony uleví při práci a udrží plevel na uzdě

Rubrika: Market

zahradní stěna STANDARD, reliéf kámen

Dle vzrůstající poptávky po zahradách a volných pozemcích je jasné, že covidová éra přitáhla k zahradničení novou generaci. Není divu, ruce v hlíně, přiměřený pohyb a viditelné výsledky vlastního úsilí, mají blahodárný vliv na psychiku většiny z nás.

Nebudeme si však nalhávat, že zahradničení přináší pouze pozitivní emoce. Boj s plevelem, škůdci a hodiny trávené v nepřirozené poloze při opětovném pletí záhonů, mohou občas vyvolat pocit bezmoci a zmaru. Lidé si proto zcela přirozeně snaží práci na zahradě usnadnit a zpříjemnit nejrůznějšími „vychytávkami“. Hitem posledních let jsou například vyvýšené záhony. Díky nim se již nebudete muset ohýbat až na zem při pravidelném ošetření vysazené zeleně. Navíc zamezíte prorůstání plevele z okolí. Ideální jsou i pro kultivaci svažitých pozemků a snazší vyrovnání vymezených ploch zahrady. Pokud to myslíte s vyvýšeným záhonem vážně, je dobré použít k jeho ohrazení trvanlivý materiál, který nepodléhá zkáze působením vlhkosti a mrazu.

zahradní stěna PRAKTIK, přírodní beton

Ideálním materiálem jsou například betonové zahradní stěny, které vynikají atraktivním vzhledem a velmi rychlou a jednoduchou výstavbou. Dalším bonusem je odolnost betonu jako takového, který vydrží doslova po generace bez větších starostí a úprav. Česká firma PRESBETON nabízí zahradní stěny v různých velikostech a několika reliéfech. Kromě hladké betonové varianty můžete sáhnout i po stěnách se strukturou kamene nebo věrné imitaci dřevěných prken. Vaši zahradu tak nebudou hyzdit žádné odpadní materiály.

zahradní stěna STANDARD, reliéf prkno

Výhodou tvorby vyvýšeného záhonu je kromě zmíněných benefitů i zpracování organických zbytků. Do spodních vrstev záhonu totiž můžete schovat nařezané větve, následované nejrůznějšími organickými zbytky, posekanou trávou, listím a biologickým odpadem z kuchyně. Horní vrstvu musí samozřejmě tvořit vzdušný humus, který můžete doplnit kousky dřevěného uhlí nebo keramzitu pro lepší zadržování vody. Kromě populárních vyvýšených zahradních záhonů mohou být zahradní betonové stěny použity i na stavbu jakýchkoliv lemů okrasných stěn, mimoúrovňových ploch nebo zpevnění svahů.

Komerční prezentace

Vyvýšené záhony uleví při práci a udrží plevel na uzdě