Vypínač – třešnička na dortu

Líbil by se vám víc porcelánový vypínač dekorovaný něžnými kytičkami, nebo takový, který připomíná kdysi rozšířený černý bakelit? Kdo se nespokojí s běžným plastovým vypínačem a zásuvkou, má dnes na výběr.

Vypínače a zásuvky jsou nezbytnou, ale většinou i celkem nenápadnou součástí interiérů. Zamyslíme se nad nimi nejspíš v okamžiku, kdy nově zařizujeme prostory, na kterých nám opravdu záleží. Tady hrají detaily velkou roli. Pečlivý výběr si zaslouží zvláště stylový interiér – roubená chalupa, historický kamenný dům, pokoj v měšťanském nebo zámeckém stylu, nebo naopak strohý loftový byt.

Do střízlivých prostorů v industriálním stylu se hodí tvarově jednoduchý vypínač, jehož součástí může být sklo, beton, dřevo, kůže, hliník, nerez. Na své si přijdou také milovníci starých časů a romantiky. Bílé či černé kulaté vypínače z porcelánu nebo termoplastu s otočnou kličkou nebo páčkou upomínají na první polovinu minulého století. A což teprve porcelánové nebo keramické vypínače v nejrůznějších barvách, s plastickým dekorem nebo zdobené vzory kvítků, s kličkou v podobě mašličky!

K vypínačům můžeme mít ve stejném vzhledu i zásuvky a k některým i zásuvky na internet, USB, žaluziové ovladače, R/TV zásuvky apod.

mulier.cz, neno.cz, obzor.cz, sekar.cz


Hodí se vědět
Chcete-li využít stávající elektrikářskou instalační krabici ve zdi a pořídit nový vypínač či zásuvku, ověřte si nejdřív hloubku krabice. Mívá dva rozměry, k té mělčí každý vypínač a zásuvka nejdou.

 

 

Vysoký černý porcelánový vypínač Garby s otočnou mašličkou bez rámečku je určený pro povrchovou montáž na zeď (NeNo design)

 

Porcelánový vypínač Dimbler má kryt a páčku z černého niklu (NeNo Design)

 

 

Černý porcelánový vypínač Garby Colonial s dřevěnou otočnou mašličkou (NeNo Design)

 

 

Porcelánový vypínač Garby Colonial můžete kombinovat jak s porcelánovými, tak dřevěnými rámečky a kličkami (NeNo Design)

 

Vypínač Retro beton se hodí do moderního interiéru (Obzor)

 

 

Vysoký porcelánový vypínač s dekorem konvalinek i na rámečku se bude líbit romantickým duším (Sekar)

 

Komplet porcelánového vypínače a zásuvky zdobí růžičky (Sekar)

 

Barevná porcelánová zásuvka je bohatě plasticky zdobená (Mulier)

 

Dekorativní porcelánový vypínač Jindřich ((Mulier)

 

Porcelánový vypínač a zásuvky jsou vsazeny v ornamentálním červeném trojrámečku (Mulier)

 

Porcelánové vypínače a zásuvka v retro stylu spolu budou na stěně pěkně ladit (Mulier)

 

Porcelánové vypínače můžou zdobit motivy podle vašeho přání (Mulier)

 

Decentně zdobená porcelánová zásuvka (Mulier)

Vypínač – třešnička na dortu