Vypalujte, gravírujte, zdobte

gravírovačka ryobi

V nabídce gravírovacích brusek najdete i nástroje, s nimiž si můžete vyzkoušet výrobu šperků ze dřeva či z kovu. Potřebovat k tomu budete i svěrák k uchycení materiálu, dobré osvětlení a nezbytně i brýle nebo štít na ochranu vašeho zraku. Foto: Ryobi

Vypalováním lze dekorovat dřevo, gravírováním pak i kámen, keramiku i sklo. Je to dobrá zábava pro dospělé i pro děti. Nástroje pro tyto účely obvykle najdou v dílně i další využití.

Gravírovat lze písmena, ale i obrázky podle šablon nebo předkreslených předloh. Použít můžete ruční modelářské brusky, které se vedou rukou podobně jako tužka nebo štětec, ale existují i laserové automatické přístroje, které umí přenést předlohy na materiál velmi přesně. Jiné kreativní možnosti zdobení nabídnou vypalovačky.

K ručním gravírovacím bruskám bývá příslušenství, které se hodí k čištění různých předmětů či součástek

vypalovačka

foto: dlata.eu

Na vypalování

Značkový profesionální přístroj pro vypalování Peter Child Pyrography zahrnuje v dodávce pero, šest náhradních smyček (pět standardních smyček 25 SWG a jednu lžícovitou 24 SWG), odporový drát chrom-nikl 1 m 25 SWG pro vytvoření vlastních smyček a manuál plný nápadů v anglickém jazyce. Český překlad dostanete po zakoupení na e-mail. Získáte tenký, lehký a pohodlný design pera, ideální pro přesnou práci. Rukojeť zůstává chladná i po několika hodinách práce (dlata.eu)

vypalovací pájka

foto: hotair.cz

Do dřeva, kůže i korku

Vypalovací pájka je určena k vypalování značek, písma, vzorů a různých dekorací do dřeva, kůže a korku za pomoci rozpálených kovových hrotů, kterých naleznete v balení hned 14, takže možností vypalování pájkou je nespočet. Součástí balení je praktický kovový stojan a 14 vyměnitelných hrotů, z toho 7 je s různými vzory a 7 je určených pro psaní a malování (hotair.cz)

gravírovačka dremel

foto: OBI

Číslice i písmena

Gravírovačka Dremel 290-1 reprezentuje klasickou ruční gravírovací brusku renomované značky, kterou využijete k dekorování, ale i k čištění a opravám různých součástek nebo drobných předmětů. S nástrojem o hmotnosti 62 g můžete gravírovat nebo zdobit kov, plast, sklo, keramiku, dřevo nebo kůži. Součástí dodávky je šablona písmen a číslic (obi.cz)

gravíroací minipero

foto: fruugonorge.cz

Gravírovací minipero

Pero pro připojení k USB kabelu dobře padne do ruky a je určeno na velmi jemnou dekorativní práci. Při plném nabití vydrží až 30 minut a ocení ho zejména výrobci šperků. Má nastavitelné otáčky a dodává se s příslušenstvím: 2 vrtáky (1 mm, 1,5 mm), 3 pilové kotouče (22 mm, 25 mm, 32 mm), 1 rukojeť sklíčidla a další vrtáky (fruugonorge.com)

gravírovací přístroj dremel

foto: puhy

Ozdobte kůži

Dremel 290-3/4 35 W je ergonomický a lehký gravírovací přístroj, který zvládá bez problémů a s maximální přesností veškeré gravírovací práce. Sada obsahuje i šablony pro přesné gravírování speciálních tvarů ve všech požadovaných materiálech, jako je sklo, keramika, kovy, plasty, dřevo a kůže. Tak můžete snadno vytvářet originální dřevěné talíře, zdobit svíčky, rámy obrazů i sklenky na sekt (puhy.cz)

gravírovací pero

foto: Lidl

Na sklo

Milujete-li recyklaci či upcyklaci, můžete vdechnout s příslušným nástrojem nový život například tvarově zajímavým sklenicím od nápojů i kompotů a zajímavě je ozdobit. Použít k tomu lze třeba gravírovací pero Crelando dodávané se dvěma vyměnitelnými hroty, šablonami i baterií (lidl.cz)

univerzální minibruska

foto: Extol

Pro jemnou práci

Univerzální minibruska Extol je určena k jemnému broušení, frézování, nepatrnému vrtání a gravírování. Nářadí umožňuje výměnu a montáž upínacích kleštin pro uchycení nástrojů s průměrem stopky 2,3 nebo 3,2 mm. Součástí balení je sada 10 kusů brusných a řezacích nástrojů a nástavců (spojto.cz)

Text: Richard Guryča
Foto: Archiv firem

Vypalujte, gravírujte, zdobte