Vylepšete si chalupu: Jak vytvořit ideální místo pro klidnou dovolenou

Rubrika: Market

Víkendy strávené u babičky na chalupě jsou v českém prostředí velice oblíbené. Umožňují strávit nějaký čas na čerstvém vzduchu, zapomenout na pracovní starosti a věnovat se volnočasovým zálibám. Všichni se ale pravděpodobně shodneme na tom, že je nejlepší mít vlastní chatu, kterou si můžeme uzpůsobit podle svého a nespoléhat se na volná místa v komerčních objektech. Přinášíme vám proto několik tipů, jak si vytvořit příjemné místo k odpočinku.

Vsaďte na přírodní materiály

Podpořte nostalgii a pohodlí, které staré chalupy vzbuzují, a vybírejte do interiéru doplňky a nábytek s duší. Na chalupu si jedete odpočinout, oprostěte se proto od typicky městského stylu a vytvořte něco zcela jiného. Jedině tak se budete cítit na chalupě jako v odlišném prostředí, které vám umožní o věcech přemýšlet jinak nebo nepřemýšlet vůbec.

Zaměřte se na přírodní materiály, vybavení můžete hledat na půdě i ve starých bazarech, ale dejte si pozor, aby se z vašeho víkendového obydlí nestalo skladiště nepotřebného nábytku. Ponechte v místnostech dostatek volného prostoru a obohaťte jej vkusnými doplňky, které máte například po rodičích.

Ani na chalupě se ovšem nemusíte vzdávat svého pohodlí. Myčka i kvalitní trouba vám usnadní mnoho práce, obzvlášť pokud na chalupu jezdíte ve velkém počtu. Pokud vám přijde, že budou tyto přístroje kazit atmosféru starých časů, zabudujte je chytře za klasická dvířka skříňky.

Místo plné dobrodružství

V současné době, kdy mají děti rozptýlení všude na dosah ruky, může být náročné je v přírodě zabavit. Jestliže ale na zahradu pořídíte ping-pongový stůl nebo trampolínu a na strom přiděláte dřevěnou houpačku, děti mohou většinu dne strávit venku a to, že nemají internet, je nebude ani v nejmenším trápit. V okolí chalupy je mnoho podnětů ke zkoumání a cest k procházkám. A pokud vás potká deštivý víkend, stačí se vybavit několika deskovými hrami, které oživí každý sychravý večer.

Myslete na bezpečí

Nezapomínejte, že pobyt na chatě přináší také mnohé malé i větší nehody. Buďte proto připraveni a mějte po ruce vybavenou lékárničku, kontakt na nejbližší zdravotnická zařízení a pokud možno, také vhodně zabezpečený vchod. U občasně obývaných objektů hrozí nebezpečí, že si jej vyhlédnou zloději. Abyste svůj majetek ochránili, sjednejte si pojištění nemovitosti, díky kterému budete mít jistotu finanční náhrady v případě škod způsobených vloupáním nebo nehod jako je zkrat elektrického vedení, vytopení objektu a podobně. Využijte výhodného pojištění nemovitosti u ČSOB Pojišťovny a sjednejte si jej online se slevou.

Komerční prezentace

Vylepšete si chalupu: Jak vytvořit ideální místo pro klidnou dovolenou